Back to DUŻE PSY

Blek

BLEK P 22/03/22
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2020
WIELKOŚĆ: DUŻY
STERYLIZACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: MARZEC 2020

Kategoria:

Opis

Blek trafił do nas z Ukrainy ze złamaną tylną łapką. Odtąd został stałym rezydentem schroniskowego szpitalika, co niestety nie jest łatwym doświadczeniem dla tak młodego psiaczka. W związku z tym, że lekarze ciągle walczyli o to, by uratować łapkę, Blek od kilku miesięcy dzielnie znosi izolację w zamkniętym szpitalnym pomieszczeniu oraz niewygodny kołnierz stale okalający jego szyję. Z łapką jest coraz lepiej, ale jesteśmy przekonani, że domowa rekonwalescencja przyniosłaby dużo lepszy efekt i na pewno dała szansę na szybsze zaleczenie kończyny. Psy zamknięte w szpitalu nie zachowują czystości, ponieważ nie ma możliwości wyprowadzenia ich trzy razy dziennie na spacer. Blek niestety do nich nie należy. W boksie zachowuje czystość, co jest dla niego prawdziwą torturą.

Blek jest przesympatycznym, bardzo łagodnym psiakiem spragnionym kontaktu z człowiekiem i światem zewnętrznym. Nie znamy jego wcześniejszych losów, ale na podstawie jego obecnego zachowania możemy zakładać, że nie miał wiele okazji, by poznać świat. Czasem płoszy się na widok jadącego samochodu czy odskakuje zaskoczony nieoczekiwanym dotykiem, mimo że lubi przytulanki i głaskanie. Oczywiście gdy opuszcza boks jest tak spragniony ruchu, że trzeba ze wszystkich sił trzymać smycz, także ze względu na jego chorą łapkę, która nie powinna być nadmiernie obciążana przez gwałtowne podskoki. Jednak podczas spaceru Blek uspokaja się i bardzo ładnie spaceruje na smyczy.

Z Blekim należy popracować nad umiejętnością witania się z psami. Podobnie jak za człowiekiem, tęskni także za psim towarzystwem, więc na początku spaceru bardzo gwałtownie reaguje na widok psów. Nie ma w tym agresji tylko chęć kontaktu z innymi czterołapymi. Niestety ze względu na pobyt w szpitalu Blek nie ma za wiele okazji, by spacerować równolegle z innym psami. Jednak nawet podczas spaceru w pojedynkę widać, że przy każdym kolejnym spotkaniu z przypadkowym psim przechodniem Blek jest coraz mniej podekscytowany i coraz łatwiej zapomina o obecności innego psa. Uważamy, że więcej spacerów równoległych rozwiązałoby dość szybko ten problem.

Blek ze względu na swoją łagodność mógłby zamieszkać również z dziećmi, należy tylko pamiętać, że to dość duży i energiczny piesek, więc opiekunowie musieliby ocenić, na ile obecność takiego współlokatora będzie do zaakceptowania przy bardzo małych dzieciach.

Zachęcamy do poznania tego wspaniałego psa na spacerze przedadopcyjnym.

Kontakt do wolontariusza: 601 976 965