Back to ADOPTOWANE

Blek

BLEK P 22/03/22
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2020
WIELKOŚĆ: DUŻY
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: MARZEC 2022

Kategoria:

Opis

Blek trafił do nas z Ukrainy ze złamaną tylną łapką, przez co został stałym rezydentem schroniskowego szpitalika, co niestety nie było łatwym doświadczeniem dla tak młodego psiaczka. W związku z tym, że lekarze ciągle walczyli o to, by uratować łapkę, Blek przez kilka miesięcy dzielnie znosił izolację w zamkniętym szpitalnym pomieszczeniu oraz niewygodny kołnierz stale okalający jego szyję. Łapka wreszcie się zrosła i nasz nad wyraz cierpliwy podopieczny jest gotowy opuścić schronisko.

Blek jest przesympatycznym, bardzo łagodnym psiakiem spragnionym kontaktu z człowiekiem i światem zewnętrznym. Nie znamy jego wcześniejszych losów, ale na podstawie jego obecnego zachowania możemy zakładać, że nie miał wiele okazji, by poznać świat. Czasem płoszy się na widok jadącego samochodu czy odskakuje zaskoczony nieoczekiwanym dotykiem, mimo że lubi przytulanki i głaskanie. Oczywiście gdy opuszcza boks jest tak spragniony ruchu, że trzeba ze wszystkich sił trzymać smycz, jednak podczas spaceru Blek uspokaja się i ładnie spaceruje na smyczy.

Z Blekim należy popracować nad umiejętnością witania się z psami. Podobnie jak za człowiekiem, tęskni także za psim towarzystwem, więc na początku spaceru bardzo gwałtownie reaguje na widok psów. Nie ma w tym agresji tylko chęć kontaktu z innymi czterołapymi. Obecnie zamieszkuje boks z drugim pieskiem i świetnie się razem dogadują, jednak podczas spacerów jego entuzjazm na widok psich towarzyszy może być trochę uciążliwy.

Blek ze względu na swoją łagodność mógłby zamieszkać również z dziećmi, należy tylko pamiętać, że to dość duży i energiczny piesek, więc opiekunowie musieliby ocenić, na ile obecność takiego współlokatora będzie do zaakceptowania przy bardzo małych dzieciach.

Zachęcamy do poznania tego wspaniałego psa na spacerze przedadopcyjnym.

 

Kontakt do wolontariusza: 510 806 406 (Maciej)