Back to ADOPTOWANE

Biszkopt

BISZKOPT P 18/06/23
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2022
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: CZERWCA 2023

Kategoria:

Opis

Biszkopt trafił do schroniska w czerwcu 2023 w wyniku zrzeczenia, jednak nie został podany konkretny powód. Właściciel wskazał jedynie w opisie psa, że jest on „nadpobudliwy” i „energiczny”, lubi głaskanie oraz że dogaduje się ze znajomymi psami.

W schronisku dał się poznać jako przesympatyczny, pełen uroku młody kawaler. Jest energiczny, co jest zupełnie normalnym zachowaniem dla 1.5 rocznego psiaka, który dopiero co wyrósł z wieku szczenięcego. Widocznie byłego właściciela zaskoczyła opieka nad tym młodzieńcem, który nie chciał przesypiać całych dni na kanapie. Ponadto Biszkopt jest pieszczochem, uwielbia kontakt z człowiekiem i głaskanie. Widać, że bardzo mu tego brakuje w schronisku. Jest wielkim fanem biegania za piłka (nie ważne jak dużą:), którą grzecznie przynosi zachęcając do dalszej zabawy.

Bardzo przyjemnie się z nim ćwiczy różne dobre zachowania, ponieważ ładnie skupia uwagę na człowieku, a przede wszystkim jest mądrym i pojętnym chłopakiem. Jest też grzeczny w gabinecie weterynaryjnym.

Z Biszkoptem obecnie pracujemy nad mijaniem się z innymi psami na spacerach, ponieważ stresuje go bliższy kontakt z psami, których nie zna, co może czasami skutkować głośnym szczekaniem. Jednak Biszkopt robi duże postępy w ćwiczeniach i coraz lepiej reaguje na inne psy podczas spacerów. Super, gdyby nowi opiekunowie kontynuowali trening.

Biszkopt czeka na nowy dom i zaprasza na spacerki zapoznawcze do schroniska. To piesek, który ma nieskończone pokłady miłości w swoim małym psim serduszku

Kontakt do wolontariuszki: 693 903 760 (Agnieszka)