Back to ADOPTOWANE

Bilbo

BILBO P 71/06/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2018
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD CZERWCA 2020

Kategoria:

Opis

Bilbo trafił do schroniska wraz z 10 innymi psami oddanymi do okna życia. Nie wiemy, co powodowało właścicielem, który najpierw uzbierał tak pokaźną gromadkę psów, a potem się ich pozbył. Cechą wspólną większości z nich jest to, że mają poskracane ogonki (?), są bardzo przyjazne i zupełnie pozbawione agresji. Niektóre niestety są przerażone pobytem w schronisku i nie potrafią chodzić na smyczy, nie dotyczy to jednak naszego bohatera – Bilbo.

Wygląda na to, że we krwi tego mądrego, pięknego psiaka płynie krew owczarka belgijskiego, rasy znanej z inteligencji. Psiaczek szybko zaadaptował się do sytuacji schroniskowej i okazał się zdecydowanie najśmielszym z całej gromadki. Bilbo lubi towarzystwo innych psów, ale wyraźnie to on dyktuje warunki w boksie. Na spacerach chętnie oddala się od kolegów, ponieważ nie potrzebuje ich wsparcia. Wobec człowieka jest przemiłyuwielbia przytulanki i zabawy. To młody psiak, wiec spacer a nawet rekreacyjny bieg jest przez niego bardzo wyczekiwany.

Bilbo całkiem ładnie chodzi na smyczy, czasem tylko wyrywając się do przodu. Akceptuje także czesanie, choć nie jest to jego ulubiony zabieg – wymagany jednak przy jego gęstym, pięknym futerku. Bilbo to psiak, który marnuje swój potencjał w azylu. Jest gotowy, by go opuścić i poznać swoją nową rodzinę.

Kontakt do wolontariusza: 601976965