Back to ADOPTOWANE

Berni

BERNI P 125/01/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2017
ROZMIAR: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD STYCZEŃ 2020

Kategoria:

Opis

Berni to średniej wielkości, 3-letni psiak o smutnej i traumatycznej przeszłości, który do schroniska przyjechał znaleziony w okolicy gminy Pałecznica po interwencji pracownika KTOZ. Berni trafił do nas z sunią Benią po tym, jak psiaki zostały pozostawione na posesji bez żadnej opieki.

Berni to niewielki, dość strachliwy pies, który swoją niepewność okazywał przez warczenie i kłapanie ząbkami. Mimo tych gróźb, psiak nikogo nie ugryzł, ale ze względu na jego lękliwość wymagana jest rozmowa adoptującego ze schroniskowym behawiorystą. Obecnie psiak cieszy się na widok wolontariuszy i perspektywę spacerku. Podczas przechadzki jest nieśmiały i ostrożny, co świetnie można przełamać, częstując go smaczkami, które psiak uwielbia. Aby dać się pogłaskać, potrzebuje trochę czasu, gdy jednak już na to pozwoli, do końca spaceru jest o wiele bardziej zrelaksowany.

Psiak ładnie chodzi na smyczy, a wobec innych psów jest skrajnie troskliwy. Strachliwego kolegę z boksu broni ciałem przed ubraniem smyczy 🙂 a inne psy w trakcie spaceru ignoruje. Berni szuka domu z doświadczonymi ludźmi, najlepiej bez małych dzieci, w którym mógłby się otworzyć.

Kontakt do wolontariusza: 533 191 011