Back to ADOPTOWANE

Baxter

P 124/05/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2015 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
RASA: OWCZAREK NIEMIECKI MIX
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: MAJ 2018 r.

Kategoria:

Opis

Baxter to młody, pozytywny psiak w typie owczarka niemieckiego, który został znaleziony i nikt się po niego do schroniska nie zgłosił.

W stosunku do człowieka Baxter jest przemiły i bardzo przyjaźnie nastawiony, lubi pieszczoty, zabawę piłkami i wszelkie zadnia, które zajmują jego gorącą głowę. Na wybiegu reaguje na przywołanie, potrafi siadać na komendę i mimo rozsadzającej go energii bezustannie szuka kontaktu z opiekunem. Trudno o bardziej proludzkiego pieska – Baxter chce, by się z nim bawić, głaskać, przytulać za co rewanżuje się wgapionymi w człowieka wiernymi oczami.

W związku z tym, że obecnie Baxter nie przepada za innymi psami, mijanych przedstawicieli swojego gatunku namiętnie obszczekuje i chętnie się do nich rwie. Tym samym na smyczy często ciągnie, jest trochę chaotyczny, nad czym należy popracować.

Baxter ma sporo energii i lubi długie spacery, więc „dusi” się w małym boksie. 15-minutowa pętelka dookoła bloku zdecydowanie nie będzie dla niego wystarczająca. Nie nadaje się także do domu, gdzie będzie puszczany bez opieki, ponieważ zostawiony sam sobie nudzi się, przeskakuje ogrodzenia i ucieka.

Piesek poszukuje opiekuna, który lubi aktywnie spędzać czas i chętnie poświęci mu więcej uwagi.

Kontakt do wolontariusza: tel. 503 757 874, 601 976 965