Back to ADOPTOWANE

Baton

BATON P 73/06/20
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2019
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD CZERWCA 2020

Kategoria:

Opis

Baton to około roczny psiak, który trafił do krakowskiego schroniska w czerwcu bieżącego roku. Został oddany przez swojego wcześniejszego właściciela do okna życia razem z dziewięcioma innymi psami. Niestety nie wiadomo, w jakich warunkach przyszło wcześniej żyć Batonowi i jego kolegom. Psiaczek był wystraszony, troszkę wychudzony, ale nie reagował źle na kontakt z człowiekiem. Możliwe, że kogoś po prostu przerosła opieka nad aż tyloma czworonogami.

Pierwsze chwile w schronisku nie były dla Batona łatwe. Widać było, że psiak bardzo przeżył zmianę dotychczasowego miejsca zamieszkania. Podczas pierwszego wyjścia z boksu był tak wystraszony, że nie było nawet mowy o samodzielnym spacerze. Przy kolejnej próbie było już trochę lepiej. Baton został zaniesiony na wybieg, po którym wesoło hasał i przymilał się do wolontariuszy. Podczas następnych wyjść robił już błyskawiczne postępy. Obecnie Baton jest w stanie sam wyjść na spacer poza teren schroniska. Dużo odwagi dodają mu koledzy, z którymi zamieszkuje boks. Psiaczek umie chodzić na smyczy, ale zdarza mu się za nią mocniej pociągnąć.

Baton zamieszkuje boks z trzema innymi psiakami. Współlokatorzy dobrze się ze sobą dogadują, dlatego jak najbardziej polecamy Batona do domu, w którym mieszka już inny psi rezydent. Jak zawsze zachęcamy do wcześniejszego wspólnego spaceru, podczas którego psiaki będą miały okazję się zapoznać. Stosunek Batona do kotów jest nieznany i nie ma możliwości jego sprawdzenia w schronisku.

Baton to bardzo łagodny i nieco nieśmiały psiak. Jest przyjaźnie nastawiony zarówno do ludzi, jak i do innych psów. Szukamy dla niego rodziny, która będzie w stanie poświęcić mu sporo czasu i uwagi. Prawdopodobnie Baton w domowych warunkach bardzo szybko się otworzy i zmieni w wesołego i energicznego psiaka, ale nie zapominajmy, że to ciągle młody pies, którego trzeba jeszcze sporo nauczyć. Dlatego Baton potrzebuje odpowiedzialnego właściciela, który nie tylko da mu dom, ale i pokaże, jak tak naprawdę prawdziwe życie psiaka powinno wyglądać. Baton nie może się już doczekać, aż wreszcie pojedzie do swojego nowego domu już na zawsze.

Kontakt do wolontariusza: Justyna 605 988 388, Magda 601 976 965