Back to ADOPTOWANE

Batman

BATMAN
P 37/05/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2018
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: MAJ 2019
ROZMIAR: DUŻY

Kategoria:

Opis

Patrząc na imponującą posturę Batmana, trudno uwierzyć, że to 8-miesięczne szczenię… Dopiero co został adoptowany ze schroniska, a chwilę później zwrócony przez właściciela z powodu wyjazdu za granicę. Azyl to nie miejsce dla psich dzieci, szczególnie takich, które poznały już domowe ciepło i zostały go z dnia na dzień pozbawione.

Oprócz rozmiarów Batman nie ma nic wspólnego z dorosłym psem. To typowy szczeniak – bardzo zagubiony i nieszczęśliwy z powodu porzucenia. Zamknięty w boksie wydaje się bardzo energiczny, bo gwałtowanie obszczekuje odwiedzające go osoby, jednak po wejściu wolontariusza do środka Batman zmienia się w wylęknionego szczeniaczka. Macha ogonem, ale jednocześnie jest onieśmielony i trzeba dać mu chwilę, by pozwolił się zapiąć na smycz, której jeszcze odrobinę się obawia. Lęk nie wywołuje jednak u niego zachowań agresywnych, lecz sprawia, że psinka wycofuje się do wnętrza boksu.

Na spacerze jest bardzo spokojny i niezbyt pewny siebie, co wynika z przytłaczających go warunków schroniskowych. Dopiero po chwili zaczyna eksplorować teren czy wystawiać brzuszek do głaskania. Idąc, bezustannie obraca się za siebie, jakby szukał oparcia w prowadzącym go wolontariuszu, bądź poleguje na trawie, jak przystało na takiego „malucha”. Na wybiegu zachowuje się bardzo spokojnie, nie biega i nie szaleje, potrafi za to wykonać podstawowe komendy: „siad”, „leżeć”, „podaj łapkę”.

Należy jednak wspomnieć, że Batman przez chwilę przebywał w domu, gdzie po przełamaniu onieśmielenia zaczął pokazywać różki. Szczególnie na spacerach podgryzał opiekunów, wskakiwał na nich, kopulował, nie słuchał poleceń. Wszystkie te zachowania są typowe dla młodego, podekscytowanego psiaka. Niemniej jednak poszukujemy dla Batmana doświadczonego opiekuna, który zna psy, potrafi zapanować nad ich ekscytacją i jest gotowy na szkolenie psa.

Wobec innych psów jego zachowanie jest nienaganne. Nie obszczekuje ich, nie wyrywa się w ich kierunku, jest jedynie zaciekawiony obecnością innych czterołapych. Z tego także powodu chcielibyśmy, by Batman jak najszybciej trafił do domu. Schronisko i panujący w nim harmider mogą tylko pod tym względem zepsuć tego psiaczka.

Kontakt do wolontariuszy: 691 270 616; 605 43 77 86