Back to ŚREDNIE SUKI

Batalia

BATALIA P 147/07/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2017
KASTRACJA: TAK
ROZMIAR: ŚREDNI
W SCHRONISKU OD: LIPIEC 2019

Kategoria:

Opis

Batalia to młoda, czarna sunia, która trafiła do schroniska razem z 19 innymi psami. Więcej informacji na temat tej interwencji KTOZ można znaleźć w poniższym w linku: https://www.facebook.com/Krakowskie.Towarzystwo.Opieki.nad.Zwierzetami/posts/2913081742040639?__tn__=K-R

Na początku wszystkie sunie bardzo się bały, gdy wolontariusze wchodzili do boksu. Batalia jednak śmiało i z ciekawością zbliżała się do wolontariuszy i z chęcią brała smaczki z ręki. Niestety nie wiedziała, co to smycz i gdy próbowano jej ją założyć, była zaskoczona i uciekała tak jak reszta jej koleżanek. Nie umiała też na niej chodzić i starała się ją przegryźć. Jednak wolontariusze powoli zaczęli ją oswajać i z każdym kolejnym spacerem jest coraz lepiej.

Obecnie Batalia kojarzy smycz i swoich znajomych wolontariuszy ze spacerkiem i cieszy się na ich widok. W trakcie spaceru kiedyś ciężko było przejść z nią kawałek drogi, teraz zaś coraz częściej mknie do przodu, wiedząc, że czeka ją zabawa na wybiegu. W boksie mieszka z trzema suczkami i dobrze się dogadują. Możliwe, że mogłaby zamieszkać z psim rezydentem.

Batalia najprawdopodobniej nigdy wcześniej nie miała bliższego kontaktu z człowiekiem, dlatego nie jest to dla niej takie łatwe. Potrzebuje czasu, żeby się otworzyć i zaufać nowemu właścicielowi. Gdy ktoś wykaże spokój i cierpliwość w stosunku do niej i da szansę tej młodej i uroczej suni, ta na pewno odwdzięczy się piękną przyjaźnią.

Kontakt do wolontariusza: 507 826 269