Back to ADOPTOWANE

Bary

BARY P 62/09/18
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2013
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: WRZESIEŃ 2018 r.

Kategoria:

Opis

Bary jest sympatycznym, przyjacielskim i spokojnym psem w typie rasy bernardyn. Do schroniska trafił we wrześniu 2018 roku, zrzeczony przez właściciela, który jako powód oddania podał agresję do ludzi i psów, co jednak nie znalazło swojego potwierdzenia w zachowaniu psiaka w azylu. W schronisku Bary nie jest nieuprzejmy ani wobec wolontariuszy, ani wobec pracowników, a nawet bardzo miło reaguje na nieznane mu osoby. Wydaje się, że serce ma tak samo duże jak on sam.

Już przy pierwszym kontakcie Bary daje się głaskać i bez problemu pozwala założyć sobie smycz. Jest trochę płochliwy i boi się nagłych ruchów. Na spacerach nie ciągnie i nie obszczekuje innych psów. Lubi powolne spacerki, w czasie których fascynuje się wąchaniem wszystkiego dookoła. Zwraca uwagę na swojego opiekuna, szuka z nim kontaktu i bezustannie go pilnuje.

Mimo swoich pokaźnych rozmiarów Bary mógłby zamieszkać także w bloku ze względu na swoje stabilne usposobienie. Odnalazłby się zarówno w towarzystwie spokojnej osoby, jak i rodziny, która rozumie potrzeby nieco wycofanego psiaka. Przed adopcją wymagana jest konsultacja ze schroniskowym behawiorystą.

Kontakt do wolontariuszy: 660 488 353, 601 446 752

fot. Skundlony.pl