Back to ADOPTOWANE

Bary

BARY P 39/10/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2015
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: PAŹDZIERNIKA 2021

Kategoria:

Opis

Bary do schroniska trafił w październiku 2021 roku. Jest dorosłym pieskiem w typie labradora. Jak na przedstawiciela labradorka przystało jego cechami charakterystycznymi są wiecznie rozmerdany ogon oraz niekończący się apetyt. Myślę, że miłośnicy retrieverów wiedzą, o co chodzi. 😉 Jeśli słysząc hasło: „labrador” wyobrażasz sobie szalonego, pozytywnie zakręconego i radosnego psa przyjaźnie nastawionego do wszystkich ludzi, to nie mylisz się! I dokładnie taki jest Bary.

Bary ma spore pokłady energii, którym w schronisku bardzo trudno dać upust. Gdy już wyjdzie z boksu, jest zainteresowany dosłownie wszystkim. Jako że jest silnym i naprawdę dużym chłopakiem, pierwsze minuty po wyjściu z boksu wyglądają jak zawody powożenia zaprzęgiem. 😉 Dopiero po chwili ogromna ekscytacja troszkę opada. Bary natomiast na pewno będzie potrzebował nauki grzecznego chodzenia na smyczy i wielu ćwiczeń. Nie wystarczą mu tez 5-minutowe spacery wokół bloku – ma duże pokłady energii.

Psiak wobec ludzi jest bardzo miły i kontaktowy. Jak już się troszkę uspokoi, wyegzekwować możemy od niego kilka komend, których nauczył się w przeszłości -„siad, leż, łapa, do mnie”. Ochoczo je wykonuje, zwłaszcza za sprezentowanie mu jakieś małej nagrody w postaci smakołyka. Jest ogromnym łakomczuchem. W przypadku labradorków warto pilnować diety, aby nie zamieniły się w „kuleczkę”, ponieważ szybko przybierają na wadze.

Generalnie psiak jest ogromnym pieszczochem, uwielbia być w centrum uwagi. Kocha być głaskany. Jest przyjacielsko nastawiony nawet do nowo poznanych osób.

Baryś zamieszkuje boks samotnie. W kontaktach z psami jak na razie jesteśmy ostrożni, ponieważ na ten moment nie obdarza ich szczególnie ciepłym uczuciem.

Kontakt do wolontariusza: 601446752