Back to ADOPTOWANE

Bary

BARY P 9/09/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2017
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: WRZESIEŃ 2020

Kategoria:

Opis

Bary: bystry wulkan energii – tak można by było opisać go w trzech słowach. To młody pies, który emanuje pozytywnym nastawieniem do życia. Zawsze zadowolony, rozmerdany, podekscytowany i radosny. Bardzo lubi ludzi, od razu chce się zaprzyjaźnić i natychmiast przymila się, by tylko zabrać go na spacer.

Wyjścia wypełnione są truchtaniem, bieganiem i węszeniem. Jest bardzo zainteresowany tym, co dzieje się wokół i nic nie umyka jego uwadze. Nie lubi się nudzić i sam potrafi sobie znaleźć zajęcie czy chociażby „marudzić” poprzez wokalizację, aby zmotywować do ‘działania’. Bary nie pozwoli ci nawet zawiązać sznurówki, przecież trzeba spacerować/biec dalej, nie ma się co zatrzymywać! No chyba, że masz jakiś ciekawy smakołyk lub chcesz go podrapać za uszkiem. Sprawia wrażenie, jakby nie mógł się doczekać, jak dalej potoczy się spacer i co wspólnie zrobicie:) Jest fantastycznym kompanem do joggingu – pięknie dopasowuje się do tempa i nie ciągnie na smyczy. Samo bieganie sprawia mu ogromną frajdę. Na smyczy potrafi iść też spokojnym tempem przy nodze opiekuna. Nie ciągnie, nie jest problemowy, nie zaczepia napotkanych psów.

W Barym mimo wilczkowatego wyglądu drzemie dusza i natura psa w typie ‘północniaka’ (jak np. husky). Wskazuje na to wiele jego cech. Bary uwielbia długie spacery i wolność, nie toleruje nudy, chętnie z Tobą pobiega, pobawi się. Z nim nie będziesz się nudzić. Jeśli lubisz aktywny tryb życia, rozważ jego adopcję. Dobrze by było troszkę go podszkolić z zakresu posłuszeństwa. Zwłaszcza za pomocą psich łakoci na pewno odniesiecie wspólny sukces i tego typu nagrody zmotywują go. Nie ukrywamy, że przyda się także konsekwencja przy egzekwowaniu komend u tego uroczego czworonoga.

Bary zamieszkuje boks pojedynczo i szukamy domu, w którym będzie jedynakiem. Na spacery wychodzimy w towarzystwie innych psów, lecz na wszelki wypadek zachowujemy bezpieczny dystans. Bary zachowuje się jednak kulturalnie i zazwyczaj ignoruje kompanów. Mimo wszystko nie polecamy go do domu z innymi zwierzakami, gdyż został oddany ze względu na agresję, którą wykazywał (wobec kotów czy ptaków). Wiemy też, że dotychczasowi opiekunowie nie potrafili go upilnować-wielokrotnie uciekał, zdarzało się wtedy, że polował na np. na koty..

Wobec ludzi jest nastawiony bardzo pozytywnie, wszystkich lubi. Mamy nadzieje, że tym razem trafi na odpowiedzialne osoby, które wykorzystają w fajny sposób jego pokłady energii (np. podczas wspólnych aktywności). Psiak uwielbia też zabawki, chętnie aportuje. Pomysłów na miłe i aktywne spędzanie z nim czasu jest naprawdę sporo.

Bary ma ok. 3 lat, a do schroniska trafił we wrześniu 2020 r. Jest zwrócony z adopcji. Mamy nadzieje, że tym razem trafi na dobrych ludzi, którzy odpowiednio się nim zajmą. Jesteśmy pewni, że będzie fantastycznym przyjacielem.

Kontakt do wolontariuszki: 503 757 874 (Justyna), 724 107 714 (Ania), 518 729 178 (Justyna)