Back to ADOPTOWANE

Barwinek

BARWINEK P 106/01/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2016
ROZMIAR: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD STYCZEŃ 2020

Kategoria:

Opis

Barwinek to malutki czteroletni psiak, którego właściciel zrzekł się i pozostawił go schronisku. Psiaczek niezwykle ciężko zniósł porzucenie w azylu, ale po kilku miesiącach bardzo się otworzył. Do znajomych wolontariuszy przybiega, ciesząc się ze spodziewanego spaceru, a nieznajomych po szybkim zapoznaniu ignoruje. Coraz ładniej chodzi na smyczy, czasami jeszcze zaniepokojony potrafi jeszcze kręcić się w kółko przerażony. Na początku każde wyjście go stresuje, jednak nie mija dużo czasu, aż się uspokaja i maszeruje grzecznie obok. Chodź czasem boi się jeszcze kontaktów z ludźmi, często po powrocie do boksu domaga się pieszczot, a w trakcie spaceru dopomina się o smaczki.

Barwinek w domu może przebywać z innym zwierzakiem – ponieważ dobrze dogaduje się z kolegami z boksu – i starszymi dziećmi. Ze względu jednak na lękowe zachowania psiaczka zalecamy przed adopcją rozmowę ze schroniskowym behawiorystą, który doradzi, jak postępować w takich przypadkach.

Dla Barwinka szukamy kochającego domu z opiekunami, którzy uspokoją jego skołatane nerwy. Psiak na pewno będzie wymagał początkowo trochę pracy, zanim otworzy się na nowych opiekunów. W warunkach domowych nastąpi to jednak dużo szybciej niż w schroniskowych murach

Kontakt do wolontariusza: 533 191 011