Back to ADOPTOWANE

Bard

BARD P 1/08/23
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2019 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: SIERPNIA 2023

Kategoria:

Opis

Bard to 4-letni owczarek niemiecki, który został znaleziony, jednak do tej pory nikt się po niego nie zgłosił. Od początku jego pobytu w schronisku było widać, że jest to prawdziwy brylancik – spokojny, zrównoważony, bezproblemowy i otwarty na kontakt z obcymi ludźmi.

Podczas spacerów jest bardzo skupiony na tropieniu i węszeniu, każdy ślad pozostawiony przez inne stworzenie musi zostać dokładnie obwąchany. Do innych psiaków jest przyjaźnie nastawiony, nie wyrywa w ich stronę, często je ignoruje, a gdy są bliżej, wesoło merda ogonkiem, jakby chciał się zaprzyjaźnić. Wizyty u weterynarza także nie stanowią dla niego żadnego problemu.

Jest to ten przypadek, w którym bardzo trudno dostrzec jakąkolwiek wadę, można śmiało rzec, że jest wzorowym podopiecznym, który psie maniery opanował do perfekcji już przed trafieniem do schroniska. Potrafi on podać łapkę na przywitanie, grzecznie poczekać, gdy zakładany jest mu spacerowy sprzęt, a przede wszystkim lubi nadstawić brzuszek, który musi zostać dokładnie wypieszczony. Jest on w stanie bardzo szybko zaufać, przez co już przy pierwszym poznaniu trudno jest nie zakochać się w tym uroczym, szerokim uśmiechu.

Bard to wspaniałe stworzenie, dla którego człowiek jest bardzo ważny i z pewnością w zamian za otoczenie go opieką, odwdzięczy się wielkim oddaniem. Mimo że na spacerach węszenie odgrywa kluczową rolę, to zawsze znajdzie się czas na dużo pieszczot i głasków, o które potrafi się upomnieć. Widać, że jest on przyzwyczajony do obecności człowieka, dlatego przebywanie w boksie sam na sam jest dla niego zupełnie nowym doświadczeniem.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze z dostojnym i uroczym Bardem – niech schroniskowa rzeczywistość będzie dla niego tylko krótkim epizodem.

Kontakt do wolontariusza: 880 480 743