Back to ADOPTOWANE

Banksy

BANKSY P 104/07/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2015
WIELKOŚĆ: ŚREDNI  MNIEJSZY
KASTRACJA:
W SCHRONISKU OD LIPCA 2021

Kategoria:

Opis

Banksy już od samego początku nie sprawiał żadnych problemów i natychmiast zaprezentował się jako kochany, lubiący tulenie psiak. Początkowo mieszkał w boksie wraz z dwoma innymi awanturnikami i gdy jeden z nich – największy „terrorysta” – znalazł dom, Banksy miał w końcu szansę bardziej się otworzyć.

Na każdym spacerze psiak pokazuje jak bardzo tęsknił za człowiekiem. Rozdaje całusy na prawo i lewo, a często przez swoją euforię nie pozwala zapiąć w sprzęt spacerowy jego boksowego towarzysza. Na spacerze musi uczestniczyć we wszystkich psich rozmowach. Najczęściej szczeknie, zazwyczaj tylko dwa razy i dumny z siebie idzie dalej. Sam z siebie nie zaczepia innych psów, a w boksie jest bardzo uległy, więc adopcja do domu z innym psim rezydentem, jest dość realna, oczywiście po wcześniejszym zapoznaniu. Banksy nie przepada natomiast za kotami, co wielokrotnie pokazał na spacerze. Gdy tylko zobaczy kociaka, nieważne jak daleko jest, z zapamiętaniem wyrywa się w jego kierunku.

Psiak nie ma problemu z zabiegami pielęgnacyjnymi – szczotki i trymery nie robią na nim wrażenia. Jest bardzo pojętnym psiakiem, który w przeciągu tygodnia nauczył się kilku komend oraz powoli zaczyna rozumieć instytucję aportu. Nie jest psiakiem, którego rozpiera energia – przede wszystkim skupia się na człowieku i oczekuje na kolejne „głaski” od opiekuna. Banksy nadaje się do domu z dziećmi, najlepiej takimi, które są delikatne, nie wykonują bardzo gwałtownych ruchów w obecności psiaka, szanują jego autonomię oraz rozumieją potrzebę posiadania własnej przestrzeni.

Kontakt do wolontariusza: 784 013 800