Back to ADOPTOWANE

Bandi

BANDI P 50/01/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA : 2018
KASTRACJA : TAK
WIELKOŚĆ : ŚREDNI MNIEJSZY
W SCHRONISKU OD: STYCZEŃ 2019

Kategoria:

Opis

Bandi został znaleziony w pobliżu Kopca Kościuszki i od tego czasu mieszka w krakowskim schronisku. Jest psiakiem bardzo młodym i, jak na młodzieńca przystało, z radością odkrywa świat – nie sposób utrzymać go w jednym miejscu. To taka mała, czarna strzała, która jeszcze wszystkiego się uczy.

Nie wiemy nic o jego przeszłości, ale wydaje się nam, że Bandi nie ma żadnych złych doświadczeń z ludźmi. Odbiera ich obecność z olbrzymim entuzjazmem – wolontariuszy wita już z daleka i nie może wprost doczekać się wyjścia z nimi na spacer. Jest psem, który potrzebuje odpowiedniej ilości ruchu i pracy z człowiekiem. Bandi chętnie aportuje, spaceruje, biega – z tym, że we wszystkich tych czynnościach musi towarzyszyć mu jego opiekun. Pozostawiony sam sobie na wybiegu co prawda przez chwilę pobiega, ale szybko wraca do wolontariuszy i oczekuje, aby to oni teraz porzucali mu piłeczkę lub pobawili się z nim szarpakiem.

Z pewnością będzie chętnie współpracował – sprawdzi się we wszelkiego rodzaju psich sportach. Jego przyszły właściciel będzie musiał przede wszystkim zatroszczyć się o to, żeby w odpowiedni sposób spożytkować dużą ilość energii, którą Bandi posiada. Gdy jest wybiegany, zmienia się w spokojnego i ułożonego psiaka. Na smyczy zdarza się mu nieco ciągnąć – przy regularnych spacerach i odpowiedniej pracy problem ten jednak szybko zniknie.
Bandi bardzo ładnie dogaduje się z innymi psami i jest niesamowicie pozytywny. Nie zauważyliśmy, aby kiedykolwiek prowokował jakiś konflikt lub źle zachował się w stosunku do któregokolwiek z kolegów. Zwykle zaprasza swoich kompanów do zabawy, a jeśli ci niespecjalnie mają na to ochotę, zadowala się kontaktem z opiekunem.

W schronisku nigdy nie wykazywał agresji. W czasie Dni Otwartych ładnie spacerował z odwiedzającymi i nie sprawiał najmniejszych problemów.  Trzeba mieć na uwadze, że jest to psie dziecko, które dopiero uczy się pewnych manier i zachowań – w nowym domu z łatwością będzie nabywał kolejne umiejętności, lecz wymagać to będzie pracy ze strony przyszłego opiekuna i chęci, aby psiaka szkolić. Gwarantujemy, że nauka Bandiego to jednak sama przyjemność – jest bardzo bystry i inteligentny.

Bandi nadaje się do praktycznie każdej rodziny – może również zamieszkać z dziećmi. Najlepiej, aby domownicy byli aktywni oraz lubili długie spacery, Bandi z chęcią będzie im towarzyszył. Wycieczki w góry czy do lasu są czymś, co zdecydowanie pokocha. Może zamieszkać w mieszkaniu, bo najważniejsza jest dla niego aktywność z człowiekiem. Nie jest to psiak, który zadowoli się raptem wypuszczeniem do ogródka, i z tego powodu ogródek ten nie jest mu wcale potrzebny – nawet najmniejszy metraż będzie wystarczający, o ile tylko poświęci się Bandiemu odpowiednio dużo czasu na codziennych spacerach.

To przekochany i przyjacielski psiak, który szuka kontaktu z człowiekiem. Będzie idealnym towarzyszem, przyjacielem na dobre i złe. Jest jeszcze szczenięciem i zdecydowanie potrzebuje spokojnego, domowego otoczenia, żeby móc wyrosnąć na wspaniałego psa. To prawdziwy nieoszlifowany diament, który tylko czeka, żeby trafić w właściwe – kochające i czułe – ręce.

Kontakt do wolontariusza: 604 714 174