Back to ADOPTOWANE

Bandama

BANDAMA P 145/07/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2017 r.
WIELKOŚĆ: MAŁA
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD LIPCA 2019 r.

Kategoria:

Opis

Bandama to młoda niewielka suczka o beżowo-czarnym umaszczeniu. Do schroniska trafiła w wyniku interwencji KTOZ. Wcześniej przebywała razem z ok. 20 innymi psami w dużej stodole, a właściciel mimo dobrych chęci nie radził sobie z taką ilością psów, które ciągle mu podrzucano.

Ze względu na brak odpowiedniej socjalizacji suczka jest bardzo wycofana i nieufna. Człowiek, spacer, smycz – na początku były to dla niej całkowite nowości, które ją przerażały i wywoływały u niej panikę. W boksie najchętniej kuliła się w kącie lub chowała się za suczką Balią, z którą jest bardzo związana i która najprawdopodobniej jest jej matką. Na początku chodzenie na smyczy sprawiało jej duże trudności, teraz już lepiej sobie z tym radzi, ponieważ rozumie, że dzięki temu będzie mogła pobiegać na wybiegu. Stopniowo robi postępy, coraz chętniej podchodzi do człowieka po smaczki. Nadal jest bardzo nieufna i nie pozwala się np. pogłaskać. Boi się też zakładania smyczy i gwałtownych ruchów w jej stronę, ale nie wykazuje przy tym żadnych oznak agresji. Trzeba się z nią delikatnie obchodzić, aby jej do siebie nie zrazić.

Sunia boks dzieli z trzema innymi suczkami, z którymi trafiła do schroniska. Inne psy dodają jej odwagi, dlatego mogłaby zamieszkać z drugim śmielszym psem, od którego mogłaby się uczyć. Przed adopcją wskazane są jej wielokrotne odwiedziny oraz konsultacja ze schroniskowymi behawiorystami w celu uzyskania wskazówek, jak radzić sobie z takim psem. Podejmując decyzję o adopcji psa wycofanego i nieufnego w stosunku do człowieka, trzeba być cierpliwym i gotowym na ciągłą pracę z nim w celu zdobycia jego zaufania i nauki rzeczy, które dla przeciętnego psa są oczywiste. Warto poświęcić swój czas, bo dzięki temu można zyskać wspaniałego przyjaciela na całe życie.

Kontakt z wolontariuszem: 507-826-269