Back to ADOPTOWANE

Bambo

BAMBO P 30/02/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2015
ROZMIAR: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: LUTY 2020

Kategoria:

Opis

Bambo nie miał dotąd szczęścia do ludzi i znalazł się w schronisku po raz drugi. Osoba, która go adoptowała, nie potrafiła temu wspaniałemu psiakowi zapewnić odpowiedniej opieki. Bambo został znaleziony przywiązany pod jedną z galerii handlowych i tak po nitce do kłębka okazało się, że to nie jedyne zaniedbanie właścicielki. W związku z tym, że psiak podczas jej nieobecności nie lubił ponoć sam zostawać w domu, a z niezabezpieczonej posesji mógł uciec, opiekunka przykuła go do łańcucha. Miejsce, gdzie psiaczek miał oczekiwać na jej powrót, przypominało śmietnik – bez ochrony przed zimnem czy deszczem.

Tymczasem Bambuś zasługuje na dużo lepszy los, bo też jest psiaczkiem, który nie stwarza większych problemów. Oczekuje po prostu miłości i uwagi. Jest bardzo energiczny i młody duchem, więc potrzebuje zajęcia i sporo ruchu. Powinien trafić do osoby, która jest w stanie zapewnić mu aktywne spędzanie czasu, ponieważ nie należy do psiaków, które zadowolą się jedynie leniuchowaniem. Na smyczy potrafi pociągnąć, bo rozpiera go nadmiar niespożytkowanej energii i mimo że jego całą uwagę pochłania możliwość spacerowania, lubi głaskanie i kontakt nawet z nowo poznanymi osobami.

Bambo mieszka w boksie z drugim psiakiem i dobrze się z nim dogaduje, ponieważ jest bardzo pogodną, wesołą i przyjazną istotą. Na spacerach nie obszczekuje innych psów, więc z pewnością porozumiałby się z ewentualnym psim rezydentem. Mimo entuzjazmu, który go rozpiera, Bambo jest bardzo grzeczny i nie niszczy w boksie, stąd myślimy, że wbrew twierdzeniom byłej właścicielki szybko nauczy się pozostawania sam w domu.

Ten pozytywny, uśmiechnięty psiak czeka na opiekunów tym razem zasługujących na to miano.

Kontakt do wolontariusza: 690 131 383