Back to ŚREDNIE PSY

Balu

BALU P 93/11/20
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2013
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU: OD LISTOPAD 2020

Kategoria:

Opis

Balunio, Baluś, psi ideał. Tak przez osoby, które go poznały określany jest psiak który trafił do schroniska z powodu rzekomej agresji. Jego byli opiekunowie, oddając go do „Okna Życia”, dodali ponadto, iż nie mają czasu się nim zajmować. W to drugie jesteśmy skłonni uwierzyć. Argument o agresji natomiast wydaje nam się mocno naciągany i dołączony tylko po to, by jakoś usprawiedliwić swoją okrutną decyzję.

Z innych informacji uzyskanych od oddających go ludzi wiemy, że Balu był przez nich adoptowany jako dorosły pies. Utrzymywano go w kojcu, ale był także wprowadzany na spacery na smyczy oraz puszczany luzem. Zachowania agresywne miał przejawiać wobec nieznanych osób oraz innych psów.

Dotąd nie zauważyliśmy jakiejkolwiek agresji z jego strony. Psiak jest bardzo spokojny i zrównoważony. Wydaje się być trochę wycofany i nieufny w stosunku do ludzi, których nie zna. Do takich osób podchodzi z dystansem, niepewny co może go z ich strony spotkać. Być może doświadczył przemocy, gdyż bywa, iż kuli się ze strachu, gdy ktoś kogo nie zna, wykonuje przy nim gwałtowne ruchy.

Spacery z nim to spokojna wyprawa, bez szarpania, wyrywania się, obszczekiwania innych psów. Balu grzecznie czeka na założenie mu obroży, następnie spokojnie przechodzi przez schronisko, zupełnie nie zwracając uwagi na hałaśliwych sąsiadów. Na spacerze kroczy spokojnie, ignorując ludzi i inne psy. Co chwila przystając, gdy zwęszy coś ciekawego dookoła.

Wydaje nam się, iż Balu mógłby odnaleźć się w każdych warunkach. Zarówno w domu z dużym ogrodem jak i w małym mieszkaniu w bloku. Nie jest psem bardzo energicznym. W zupełności wystarczy, by zapewnić mu odpowiednią ilość spokojnych spacerów.

Prawdopodobnie mógłby też zamieszkać z innymi zwierzakami, ale to należałoby zweryfikować przed ewentualną adopcją, zapoznając przyszłych współlokatorów ze sobą.

Dla psiaka poszukujemy domu, w którym mógłby w końcu poczuć się bezpiecznie. Ludzi, którzy by go głaskali, przytulali i rozpieszczali. A sam Balu… cóż, z pewnością będzie starał się odwdzięczyć tym samym.

Kontakt do wolontariusza: 602819072, 601891868