Balonek

BALONEK P 38/12/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2012
ROZMIAR: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: GRUDZIEŃ 2020

Kategoria:

Opis

Balonek to średniej wielkości pies, z wyglądu trochę podobny do wilka. Został oddany do „Okna życia”, więc nie wiadomo nic o jego przeszłości. Jego wiek został oceniony na ok. 8 lat.

Balonek to bardzo przyjazny pies, który wręcz kocha ludzi, a na widok wolontariusza wchodzącego do boksu wybucha eksplozją radości (łącznie z „buziakami”). Na spacerze na początku trochę ciągnie na smyczy, próbując poznać wszystkie otaczające go nowe zapachy. Z sunią, z którą dzieli boks dogaduje się bez problemu. Praktycznie z każdym spotkanym psem na spacerze pragnie się też zaprzyjaźnić.

Po ostatnich badaniach okazało się, że Balonek ma przewlekłą niewydolność trzustki, niedoczynność tarczycy, problemy z jelitami (potrzebna specjalistyczna karma) oraz niewielkie problemy z sercem, które na razie nie wymaga interwencji, ale jego stan trzeba co jakiś czas monitorować. To oznacza, że obecnie opieka nad nim na pewno będzie związana z poniesieniem dodatkowych kosztów. Trzeba jednak podkreślić, że Balonek bardzo dobrze znosi wizyty u weterynarza – jest wręcz zadowolony z uwagi, jaką ludzie mu wtedy poświęcają.

Balonek jest idealnym psem dla każdej osoby, która szuka towarzysza i nie ma zbyt dużego doświadczenia w opiece nad psami. W zamian zyska wspaniałego, pełnego radości przyjaciela.

Kontakt z wolontariuszką: 505 080 464