Back to ADOPTOWANE

Bali

BALI P 90/05/22
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2019
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA:
W SCHRONISKU OD MAJA 2022

Kategoria:

Opis

Bali to trzyletnia, kochana suczka oddana do Okna Życia. Nie wiemy, co kierowało jej poprzednim właścicielem, być może nie był w stanie sprawować nad nią dłużej opieki. W jej zachowaniu nie widać żadnych przesłanek, że mogła sprawiać jakiekolwiek problemy. Jest troszkę przytłoczona nowymi warunkami, ale świetnie sobie radzi i próbuje utrzymać pozytywne nastawienie.

Sunia bardzo dobrze dogaduje się z innymi psami. Na spacerach nie obszczekuje swoich czworonożnych kolegów, nie jest też natrętna w kontakcie. Jeśli ma możliwość, chętnie się wita, a nawet bawi, ale rozumie też, kiedy nie jest to mile widziane. Obecnie mieszka z dwoma innymi suczkami, z czego jedna jest o wiele od niej mniejsza i dosyć zaczepna, jednak nie ma między nimi spięć. Z całą pewnością Bali mogłaby zamieszkać z psem-rezydentem, niezależnie od jego wieku, rozmiaru i osobowości. Nie mieliśmy okazji testowania jej reakcji na koty, ale istnieje duża szansa, że będzie do nich pozytywnie nastawiona.

Wszystkich ludzi Bali wita z radością. Jest trochę nieśmiała, ale szybko się otwiera i szuka kontaktu. Nigdy nie wykazała zachowań agresywnych, nawet w stresujących sytuacjach woli się wycofać. Nie jest bardzo lękliwa, ale nagłe ruchy i dźwięki sprawiają, że czuje się trochę niepewnie. Dlatego też mogłaby zamieszkać z dziećmi pod warunkiem, że byłyby w stanie zachować przy niej spokój i nie przytłoczyć jej na samym początku.

Na spacerach bardzo ładnie chodzi na smyczy, często odwraca się w stronę opiekuna. Nie ciągnie, nie szarpie i nie próbuje biec w inną stronę. Na pewno ze względu na swój wiek i rozmiar będzie potrzebować odpowiedniej dawki ruchu, ale nie jest to też pies z niespożytymi dawkami energii. Z osobowości jest raczej spokojna i pogodna. Nie wiemy, jakie były jej wcześniejsze doświadczenia, ale widać, że nie straciła wiary w człowieka. Będzie cudownym psem nawet dla niedoświadczonego opiekuna lub dla rodziny.

Kontakt do wolontariusza: 517 519 123