Back to ADOPTOWANE

Baca

BACA P 18/05/22
PRZYBLIŻONA DATA UR.:
ROZMIAR: ŚREDNI
STERYLIZACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD MAJA 2022

Kategoria:

Opis

Baca to przeuroczy psiak średniej wielkości. Z niezrozumiałych nam powodów trafił do schroniska po raz drugi, po kilku miesiącach spędzonych u osób, które go adoptowały i później oddały z powodu rzekomej agresji (dostaliśmy tylko informację, że próbował ugryźć, ale nie wiemy, w jakich okolicznościach). I tutaj mamy nieco wątpliwości, ponieważ w schronisku Baca nie przejawia żadnej agresji, nie broni zasobów i do większości psów ma stosunek neutralny (chyba że trafi się jakiś awanturnik, wtedy Bacula głośno odpowiada, co sądzi o takim zachowaniu). Należy do grupy tych mega pozytywnych psiaków.

Powrót do schroniska był dla niego bardzo ciężkim przeżyciem. Był przerażony całą sytuacją i trudno było go przekonać do wyjścia z bezpiecznego boksu. Jednak nawet w chwili bardzo dużego stresu nie zareagował agresywnie. Z czasem przekonał się, że nikt nie chce mu zrobić krzywdy. Teraz radośnie wita opiekunów, domagając się uwagi i tysiąca głasków. Na spacerach wartko maszeruje do przodu. Bardzo fajnie chodzi na smyczy, zwraca uwagę na opiekuna i sporą większość piesków mija spokojnie. Na spacerach uwielbia węszyć i głównie na tym się skupia. Jest ogromnym przytulasem. Nawet na wybiegu lubi mieć człowieka obok siebie i po sprawdzeniu krzaczków, przychodzi, aby posiedzieć sobie ze swoim schroniskowym opiekunem, delikatnie prosząc łapką o nieco czułości.

Z tego, co wiemy nie ma lęku separacyjnego i potrafi sam zostawać w domu na jakiś czas. Stosunek do kotów nie jest nam znamy, jednak na spacerach nie zwraca na nie zbyt dużej uwagi. Nie wiemy też, jaki jest jego stosunek do małych dzieci. Szukamy dla niego odpowiedzialnego i kochającego domu.

Szczerze zachęcamy do spacerów zapoznawczych z naszym góralem. Mimo że wobec nieznajomych osób początkowo może być nieco nieufny, bardzo prawdopodobne, że skradnie Wasze serca już na pierwszej wizycie w schronisku:)

Kontakt do wolontariusza: 693 903 760