Back to ADOPTOWANE

Baca

BACA P 58/06/21
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2016
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD CZERWCA 2021

Kategoria:

Opis

Baca trafił do schroniska odebrany interwencyjnie z bardzo złych warunków. Z opisem interwencji można zapoznać się pod tym linkiem: https://www.facebook.com/Krakowskie.Towarzystwo.Opieki.nad.Zwierzetami/posts/4914200958595364
Mimo że psiak został z konieczności gustownie przystrzyżony, w rzeczywistości może pochwalić się puszystym, długim futrem.

Początkowo Baca, gdy znalazł się w nowym miejscu, był odrobinę niepewny i wycofany. Przed pierwszym spacerem panicznie bał się opuścić schroniskowy boks. W związku z tym, że dotąd żył na łańcuchu, nie znał ani szelek, ani obroży, a podczas spacerów mniej zwracał uwagę na opiekuna zachłyśnięty tym wszystkim, co dzieje się wokół. Nawet smaczki nie były w stanie przyciągnąć jego uwagi, bo tak bardzo ciekawił go świat czy mijające go psiaki. Baca mieszka w boksie sam, ale podczas zapoznania z innym psiakiem spisał się bez zarzutu. Mimo że psiak jest jeszcze wobec nieznanych mu osób ostrożny, nie unika dotyku ani nie reaguje negatywnie na przechodniów. Po prostu po latach izolacji ciekawość walczy w nim z zachowaniem rozsądnego dystansu.

Baca bardzo ładnie chodzi na smyczy, więc spacery z nim są prawdziwą przyjemnością. Spodziewamy się, że gdy tylko oswoi się z nową sytuacją, pokaże swoją prawdziwą naturę uroczego, wesołego psiaka. Dla Bacy szukamy domu z empatycznymi, delikatnymi opiekunami, którzy wynagrodzą psiakowi poprzednie lata fatalnego traktowania przez człowieka. Aby psiak bezboleśnie przeszedł sam proces adopcyjny, zalecamy kilka spacerów zapoznawczych, tak aby Baca dobrze poznał swoich przyszłych właścicieli.

Kontakt do wolontariuszki: 533191011 (Cristiana)