Back to ADOPTOWANE

Azorek

AZOREK P 10/02/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2013
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: NIE (OCZEKUJE)
W SCHRONISKU OD: LUTY 2019

Kategoria:

Opis

Gdy Azorek trafił do schroniska, był nieco niepewny i zaniepokojony nowym miejscem. Nie rozumiał za bardzo idei spacerów i dopiero musiał przekonać się, że wyjścia z wolontariuszami to całkiem fajna zabawa.

Azorek należy do psiaków dość nieśmiałych i nienachalnych, które dopiero po pewnym czasie otwierają się w schronisku. Szybko polubił swoich wolontariuszy – aktualnie bardzo cieszy się z ich odwiedzin. Z radością wychodzi na spacery, podczas których jest niesamowicie sympatyczny. Lubi pieszczoty oraz głaskanie, z chęcią przybiega do swoich opiekunów i spędza z nimi czas. Na wybiegu chętnie bryka, biega i bawi się z innymi psiakami – widać, że to energiczny maluch, którego wprost przepełnia energia oraz radość.

Pomimo ekscytacji Azorek nie ciągnie na smyczy i nie zaczepia innych psów. Od początku dzieli boks ze swoim kolegą – Otiskiem – z którym bardzo dobrze się dogaduje. Prawdopodobnie dogadałby się również z ewentualnym psim rezydentem; nie zdarza się mu wszczynać bójek, a w stosunku do kolegów przyjmuje na ogół uległą postawę.

Jest psem bardzo pozytywnym, nadaje się do domu z dziećmi – trzeba jednak wziąć pod uwagę, że początkowo może być nieco zagubiony i będzie potrzebować trochę czasu na aklimatyzację w nowym miejscu. Jesteśmy pewni, że z cierpliwym właścicielem w mgnieniu oka nabierze zaufania i z chęcią będzie towarzyszył swoim opiekunom.
Azorek to idealny pies dla osoby spokojnej, która lubi ruch na świeżym powietrzu. Nie jest on psem bardzo aktywnym, ale na pewno z chęcią wybierze się na spacer po okolicy, pobawi piłeczką czy spędzi czas z ukochanym opiekunem.

To cudowny psiak, który w schronisku zachowuje się nienagannie. Jest grzeczny, spokojny, delikatny i czeka na wymarzony dom. Może właśnie Ty mu go dasz?

Kontakt do wolontariuszek: Daria 604 714 174, Wiktoria 733 013 397