Back to ADOPTOWANE

Axel

AXEL P 22/10/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2020
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: PAŹDZIERNIKA 2021

Kategoria:

Opis

Axel to 1,5-roczne psie dziecko, które niestety nie po raz pierwszy jest już w schronisku. Ponownie ktoś go do nas oddał, a powodem zwrotu było „nieradzenie sobie z psem”. O ironio, pierwotnie był od nas zabrany jako szczeniak w myśl zasady „chcę szczeniaka, aby go móc WYCHOWAĆ”. Niestety nie wyszło…

Axel jest psem pełnym energii. Mógłby się godzinami bawić i biegać, bez przerwy. Pięknie aportuje i grzecznie (ba, wzorcowo!) oczekuje na kolejny rzut zabawką. Uwielbia duże piłki szczególnie te do piłki nożnej. Wielką miłością darzy również szarpaki i oddaje je za każdym razem na komendę „puść”. Ta zabawa pozwala mu się rozluźnić, jak również pomaga zapanować nad Axelem podczas spacerów. Zabawa jest dla niego lepszą nagrodą niż smaczki, choć tymi również nie pogardzi. Uwielbia wodę. Będzie świetnym towarzyszem dla aktywnych ludzi, którzy zapewnią mu odpowiednią dawkę ruchu. Biegasz? Jeździsz na rowerze? To pies dla Ciebie.

Axel bardzo przyjaźnie reaguje także na inne psy, lubi się z nimi bawić, nie zauważamy u niego wobec nich agresji. Sądzimy, że mógłby zamieszkać z drugim psem po wcześniejszym zapoznaniu. Możliwe, że psie towarzystwo pomogłoby Axelowi w lepszym funkcjonowaniu z człowiekiem.

Axel reaguje na przywołania, zna kilka komend. Spora część psiego savoir vivre’u będzie jeszcze w jego przypadku do wypracowania. Axel w schronisku nie radzi sobie z opanowaniem emocji, co rodzi u niego frustrację. Gdy tylko zabieraliśmy go na spacer z nadmiaru ekscytacji i frustracji gryzł smycz. Zaczął z nim pracować nasz behawiorysta i już widzimy duże postępy. Liczymy na kontynuację tej nauki w nowym domu 😉

Axel jest bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi. Garnie się do kontaktu z nimi. Przyszły opiekun będzie musiał poświecić mu dużo czasu i uwagi. Na szczęście psiak jest wciąż wpatrzony w człowieka, bardzo lubi się uczyć, jest chętny do współpracy, dlatego liczymy, że szybko znajdzie „swojego” człowieka i w niego będzie się wpatrywał swoimi bystrymi oczami, zamiast patrzeć na nas zza krat schroniskowego boksu.

Kontakt do wolontariusza: 663 430 267