Back to ADOPTOWANE

Axa

AXA P 52/09/22
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2019
ROZMIAR: MAŁA
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD WRZEŚNIA 2022

Kategoria:

Opis

Axa to delikatna, malutka, 6-kilogramowa suczka. Ma dopiero 3 lata. W schronisku przebywa już od września 2022. Uległa wypadkowi, po którym jej dotychczasowi właściciele ze względów materialnych zrzekli się praw do niej. Axa przeszła operacje składania złamanej nogi, po czym musiała przebywać w kennelu, w celach ograniczenia ruchu. W tamtym okresie była nieufna, ale teraz na nowo uczy się relacji z człowiekiem i jest już dużo bardziej odważna.

Gdy wchodzimy do jej boksu, nieśmiało macha ogonkiem i wyczekuje na swoją kolej spaceru. Grzecznie czeka, aż zapniemy jej obroże i powolutku wychodzi na zewnątrz. Chętnie spaceruje, choć na razie są to krótkie wyjścia z uwagi na leczenie. Axa nie jest nachalna, nie rywalizuje z innymi psami o kontakt z człowiekiem, ale gdy tylko poświęci jej się więcej czasu otwiera się. Uwielbia głaskanie i mogłaby długie godziny siedzieć przytulona do opiekuna.

Zachęcamy do poznania tej cudownej suczki. Zasługuje na miłość i zrozumienie. Mieszkała z różnymi suczkami i z każdą dogadywała się dobrze. Podejrzewamy, że mogłaby zamieszkać z większymi dziećmi, które byłyby delikatne i akceptowały jej granice.

Aktualnie łapka Axy jest zagojona, ale wymaga rehabilitacji.

Kontakt do wolontariusza: 503 081 921 (Sonia), 662 026 132 (Marysia)