Back to ADOPTOWANE

Atos

ATOS P 38/12/22
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2016 r.
KASTRACJA: OCZEKUJE
ROZMIAR: DUŻY
W SCHRONISKU OD: GRUDNIA 2022

Kategoria:

Opis

Powiedzieć, że lubi spacery, to nie powiedzieć nic. Kiedy wpadnie w ciąg niuchania, to nawet smaczki go od tego nie odwiodą. Częściej truchta niż chodzi. Dobrze dogada się z opiekunem, który lubi ruch. Kałuży nie omija, zwłaszcza tych świeżo po deszczu; zawsze miło schłodzić łapy, a przy okazji ugasić pragnienie.

Samotnik. Dla ludzi bardzo przyjazny i towarzyski. Dla innych psów – różnie. Woli być tym jedynym w obejściu. Zresztą, po co komu inne psy, kiedy ma Atosa? On robi za trzech, jak na muszkietera przystało. Dumnie nosi swoje imię; przytuli się do swoich, obroni przed wrogiem, a kto wie, może i kapcie przyniesie? Słynie z tego, że wita się wylewnie. Docenia czochranie za uszami, nie stroni od dobrej zabawy. Natura obdarzyła go hojnie długim włosiem. Lubi czesanie i zabiegi pielęgnacyjne – to zacieśnia cenną więź z człowiekiem.

Ładnie chodzi na smyczy, drobiazgi go nie rozpraszają. Jednak warto być czujnym, bo to w końcu silny pies w typie owczarka niemieckiego. „Koszmarnie kochany” – mówią o nim niektórzy. Dla nowego opiekuna będzie bezgranicznie oddanym kompanem na całe życie.

Kontakt do wolontariusza: 602 819 072