Back to ADOPTOWANE

Atena

ATENA P 43/01/23
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2020
WIELKOŚĆ: DUŻY
STERYLIZACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: STYCZNIA 2023

Kategoria:

Opis

Atena jest suczką w typie Cane Corso. Została oddana przez poprzedniego opiekuna do okna życia. Po przybyciu do schroniska dała się poznać jako bardzo opanowana i grzeczna, ale również bardzo zamknięta w sobie. Widać było, że otaczająca ją nowa rzeczywistość lekko ją przeraża. Prawie zupełnie nie reagowała na ludzi ani na inne psy. Jej stosunek do kotów jest nam jeszcze nie znany.

W niektórych nowych dla niej sytuacjach może zareagować lękliwie, dlatego ważne jest spokojne wprowadzanie jej do nowego środowiska. Bardzo dobrze radzi sobie w mieszkaniu, potrafi „używać” tapczanu, szczególnie gdy leży na nim opiekun. Zachowuje czystość i bardzo dobrze dogadywała się ze spokojniutkim nienatarczywym starszym amstafem. Ewidentnie natomiast denerwuje się na psy, które są zbyt nachalne w kontakcie z nią, potrafi wtedy warknąć i pokazać zęby, ale tylko na tym poprzestaje. Podobnie reaguje na ciągle szczekające na nią małe pieski.

Spacer z nią to naprawdę wielka przyjemność, nie ciągnie, nie wyrywa się do innych psów ani przechodniów. Bardzo lubi usiąść koło swojego opiekuna i chętnie pozwala się głaskać. Odbyliśmy kilka spotkań z małżeństwem i ich rocznym synkiem i Atena bardzo dobrze reagowała na malca i jego zachowanie w stosunku do niej.

Szukamy dla niej opiekuna, który nie musi wykazywać się specjalnie super aktywnością, wystarczą jej trzy spacery dziennie w tym jeden dłuższy, no i oczywiście sporo uwagi i ciepła w domu. Atena na pewno odwdzięczy się przywiązaniem i miłością.

Można powiedzieć, że jest to sunia prawie doskonała.

Kontakt do wolontariusza: 601 446 752 (Krzysztof)