Back to ADOPTOWANE

Aster

ASTER P 113/02/20
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2014
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
SCHRONISKU OD: LUTY 2020

Kategoria:

Opis

Aster to żywiołowy, uroczy 6-latek. Jest niewidomy. W naszym schronisku było już sporo niewidomych psiaków np. staruszek Scooby, któremu udało się kilka tygodni temu znaleźć wspaniały dom. Niewidome psiaki nie sprawiają wielkich problemów, a większość z nich bardzo dobrze sobie radzi. Więcej o stanie zdrowia Astera można dowiedzieć się u schroniskowych weterynarzy.

Aster jest radosnym psiakiem, który bez przerwy merda ogonem, kiedy przebywa z opiekunami. Jest bardzo wylewnym zwierzakiem. Swoim przyszłym właścicielom na pewno będzie dawał dużo radości i miłości. Aster bardzo lubi być głaskany i przebywać z ludźmi.

Szczęście Astera z odwiedzin opiekunów jest nie do opisania. Psiak skacze radośnie, merda ogonem, wita każdego z taką sama radością i ufnością, nieważne, czy znał kogoś od dawna, czy był to nowy opiekun. Aster słysząc wołanie opiekuna, od razu do niego podbiega. Bardzo ładnie spaceruje na smyczy i lubi być na wybiegu. Świetnie sobie radzi. Jednak trzeba pamiętać, że Aster jest niewidomy i musimy pomóc mu omijać napotkane przeszkody. Nie jest to jednak trudne, tym bardziej że Aster to bardzo mądry psiak. Ze spaceru na spacer uczy się drogi ze swojego boksu. Zapamiętuje, gdzie trzeba uważać, gdzie znajduje się miska z wodą itp. Na pewno gdyby zamieszkał w domu, również nauczyłby się, gdzie co się znajduje i nie byłoby większych problemów z omijaniem przeszkód. Aster zamieszkuje boks wprawdzie sam, lecz na spacerach nie zaczepia innych psów ani nie reaguje na ich poszczekiwania.

Bardzo prosimy o dom dla tego cudownego psiaka, aby jego samotność trwała jak najkrócej.

Kontakt do wolontariuszki: 790 76 11 44