Back to ADOPTOWANE

Asper

ASPER P 13/01/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2012
WIELKOŚĆ: DUŻY
W TYPIE: OWCZAREK NIEMIECKI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD STYCZNIA 2020

Kategoria:

Opis

Asper, to kolejny psiak, który został oddany do schroniska jak zużyty przedmiot, kiedy stał się dojrzałym psem. Właściciel jako powód zrzeczenia podał nocne szczekanie psa… Wynikało to prawdopodobnie z tego, że Asper był psem podwórkowym, bez wstępu do domu. W związku z tym osamotniony na zewnątrz domagał się uwagi.

Na razie Asper poznaje smak spacerów. Na smyczy chodzi odrobinę chaotycznie, trochę pociągając za smycz, co wynika z ogromnej przyjemności, jaką czerpie ze spacerowania. Trudno znaleźć psa, który z taką ekscytacją eksplorowałby teren, jakby chciał nadrobić lata podwórkowej monotonii i poznać nosem cały świat. Im dużej trwa spacer, tym częściej Asper kieruje jednak swoje mądre spojrzenie na opiekuna.

Ponadto psiak jest towarzyszem idealnym. Bardzo przyjaznym dla ludzi, szalenie miłym i grzecznym, a jednocześnie pełnym energii. Podczas spacerów zdarza mu się brykać jak małemu szczeniakowi. Na widok innych psów jest zaciekawiony, ale nie reaguje szczekaniem czy agresją. Po pierwszym obwąchaniu bardzo szybko się z nimi zaprzyjaźnia.

Asperek jest pięknym psem, ale trafił do nas zbyt chudy i z zaniedbanym futerkiem. Na prawym udzie miał bliznę niewiadomego pochodzenia, której właściciel nie potrafił wyjaśnić. Jeśli ktoś poświeci mu trochę uwagi, pomoże przybrać na wadze i regularnie będzie dbał o jego sierść, Asper zmieni się w cudownego, dostojnego psiaka. Mamy nadzieję, że nasz przyjaciel nie będzie musiał długo czekać na odmianę swojego losu.

Kontakt do wolontariusza: 601 976 965

15 lutego wybraliśmy się z Asperkiem na miejski spacer. Psiak sprawował się znakomicie: spokojnie podróżował w środkach komunikacji miejskiej, spacerował w tłumie ludzi i zwierzaków, a także wpadł z nami na szybką kawę. Jednym słowem wspaniały pies. Poniżej fotorelacja z przechadzki 🙂