Back to ADOPTOWANE

Arni

ARNI P 48/01/21
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2013
ROZMIAR: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: STYCZEŃ 2021

Kategoria:

Opis

Arni to średniej wielkości, radosny i przyjaźnie nastawiony do świata 8-letni mieszaniec, którego wcześniejszej historii nie znamy, został bowiem znaleziony. Nie wiemy, skąd pochodzi, jakie są jego wcześniejsze losy i dlaczego nikt go nie szukał.

Arni jest jednak pozytywnie reagującym na człowieka i inne psy optymistą i jak do tej pory nie wykazuje w schronisku cienia lęku, agresji czy wycofania. Bardzo entuzjastycznie reaguje na kontakt z wolontariuszami, chętnie wychodzi na spacery, jest grzeczny i umiarkowanie energiczny, można więc nastawić się na dłuższe wyjścia i wycieczki z tym wesołym chłopakiem. Na smyczy chodzi bardzo grzecznie, nie ciągnie, ale jest żywo zainteresowany światem, zapachami i wszelkimi wrażeniami, których w codziennym życiu schroniskowym niestety mu brak. Dobrze dogaduje się z towarzyszami z boksu, nikomu nie wchodzi w drogę, chyba że chodzi o drogę do wyjścia na spacer, bo jak każdy pies chciałby po prostu już opuścić ten ciasny i głośny przybytek, poznać trochę świata, inne psiaki, a także ludzi i nowe miejsca, móc się wybiegać i powęszyć.

Arni jest bardzo chudziutki i codzienny stres, z pewnością nie pomaga mu przybrać na wadze. Potrzebuje spokoju, dobrej diety i regularnego ruchu, bowiem jest to raczej pies dość ruchliwy i ciekawski. Równocześnie jest bardzo cierpliwy i wydaje się, że życie w domowym zaciszu zaakceptowałby z wielkim entuzjazmem. Pobyt w schronisku znosi z akceptacją i nie wykazuje żadnych negatywnych reakcji wobec ludzi i innych zwierząt. Nowa rodzina powinna móc zapewnić mu możliwość zarówno wyciszenia i spokojnego snu w bezpiecznym kącie, dużo czułości i ciepła, o które ten psiak zawsze prosi i z wdzięcznością na nie reaguje, a także kilka porządnych spacerów dziennie. Arni uwielbia bowiem węszyć i poznawać świat. Zapraszamy do zapoznania się z tym radosnym psiakiem!

Kontakt do wolontariusza: 607 675 555