Back to ADOPTOWANE

Arizona

ARIZONA P 88/04/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2019
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA WIĘKSZA
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: KWIETNIA 2021

Kategoria:

Opis

Arizona razem ze swoją siostrą Oklahomą została oddana do okna życia. Początkowo były bardzo wystraszone i wycofane. Na widok syczy i obroży Arizona uciekała ze strachem, a na spacerach próbowała się uwolnić. Chociaż początki były trudne, to pieski nigdy nie okazały agresji w stosunku do człowieka.

Oklahoma bardzo lgnie do człowieka. Wprawdzie na początku bywa nieśmiała, ale ze znajomymi wolontariuszami najchętniej przytulałaby się cały czas. Arizona jest troszkę bardziej stonowana, jednak również uwielbia być głaskana. Grzecznie znosi zabiegi pielęgnacyjne, a jak ma już ich dość, to delikatnie daje to do zrozumienia.

Oklahoma i Arizona coraz lepiej spacerują na smyczy, chociaż suczki potrafią wystraszyć się głośnych dźwięków czy przejeżdżających samochodów. Również zakładanie obroży i szelek nie jest już dla nich tak stresujące jak na początku. Oklahoma mijane pieski ignoruje, natomiast Arizona często je obszczekuje.

Dziewczyny uwielbiają wspólnie biegać po wybiegu, raz po raz zachęcając siebie nawzajem do zabawy albo przybiegając do opiekunów na głaski. Trzeba je jednak dobrze pilnować, gdyż cały czas szukają sposobu, aby uciec.

Przyszli opiekunowie muszą się liczyć z tym, że pieski będą wymagać trochę pracy, jednak na pewno odwdzięczą się olbrzymią miłością i lojalnością.

Ze względu na silną więź łączącą psiaki byłoby cudownie, gdyby znalazły wspólny dom, choć nie jest to warunkiem adopcji.

Kontakt do wolontariusza: 517 586 954