Back to ADOPTOWANE

Argo

ARGO P 20/10/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2012
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: PAŹDZIERNIK 2019

Kategoria:

Opis

Argo to około siedmioletni piesek, który trafił do krakowskiego schroniska w październiku bieżącego roku. Były właściciel Argo zmarł, a niestety nikt z jego bliskich nie zdecydował się podjąć opieki nad psem.

Mimo swojego wieku, Argo jest psem wesołym i energicznym. Gdy tylko zobaczy znajomego wolontariusza, zaczyna głośno szczekać, dopominając się o spacer. Po wyjściu z boksu, Argo potrafi grzecznie iść na smyczy. Zaczyna ciągnąć dopiero, gdy zobaczy nieznajome sobie psy. Warto podkreślić, że nawet wtedy Argo nie szarpie za smycz, dlatego jego utrzymanie nie jest wcale takie trudne. Poza tym, Argo uwielbia spędzać czas na wybiegu. Wtedy całkowicie poświęca się aportowaniu, co bardzo ładnie umie robić. W stosunku do wolontariuszy Argo nigdy nie przejawił cienia agresji. Od samego początku był bardzo przyjacielskim pieszczochem.

Obecnie Argo zamieszkuje boks z dwoma mniejszymi od siebie kolegami. Wszystkie psy są bardzo pokojowo do siebie nastawione, dlatego nie dochodzi między nimi do spięć. Istnieje duża szansa, by Argo w przyszłości zamieszkał z innym psiakiem, warto jednak wcześniej psy ze sobą poznać i zobaczyć, czy przypadną sobie do gustu. Argo jest psem przyjaznym i łagodnym, jednak nienawidzi wizyt u weterynarza czy zabiegów pielęgnacyjnych. By oszczędzić sobie nieprzyjemnych niespodzianek, najlepiej założyć mu wcześniej odpowiedni kaganiec który rozwiąże ten problem.

Tego cudownego grzywacza polecamy wszystkim rodzinom, które zechcą go przygarnąć i zapewnić dom już na zawsze. Idealnie byłoby gdyby trafił do domu z ogrodem, gdzie mógłby oddawać się swoim ulubionym zabawom z piłeczką, ale oczywiście nie jest to warunkiem adopcji. Bardzo zachęcamy do adopcji Argo, bo jesteśmy pewni, że psiak odwdzięczy się dużą dawką miłości.

Kontakt do wolontariusza: Justyna 605 988 388, Wiktoria 733 013 397