Back to ADOPTOWANE

Ares

ARES P 35/01/23
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2021
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD STYCZNIA 2023

Kategoria:

Opis

Ares to ok. 2-letni psiak w typie owczarka niemieckiego. Został odebrany właścicielom interwencyjnie, ponieważ był zaniedbany i wychudzony.

Obecnie Ares jest pełnym energii młodzieńcem, który bardzo chętnie spędza czas wspólnie z ludźmi. Bieganie czy treningi w formie zabaw sprawiają mu dużą frajdę i jest zawsze chętny do współpracy.

Ares dał się poznać w schronisku jako bardzo kontaktowy psiak, nie ma problemu z obcymi osobami, a po bliższym zapoznaniu staje się najlepszym przyjacielem. Swój nadmiar ekscytacji wyraża skakaniem i szczekaniem, ale potrafi się również wyciszyć po spacerze. Na smyczy chodzi bez problemu, szelki także nie są mu obce (wykorzystujemy je w treningach biegowych).

Psiak wykazuje duże zainteresowanie innymi czterołapymi, ale nie ze wszystkimi się dogaduje. W schroniskowym kojcu mieszka sam, możliwe że mógłby zamieszkać z innym psim kompanem po wcześniejszym zapoznaniu i sprawdzeniu, czy psy się zaakceptują. Nasz podopieczny lubi zbierać przedmioty na spacerze (typu kamienie), ale nie zauważyliśmy problemu z obroną zasobów.

Ares byłby bardzo szczęśliwy, gdyby przyszły opiekun mógł mu zapewnić codzienną dawkę aktywności. Nie wiemy, jak zachowuje się w stosunku do dzieci bądź kotów.

Kontakt do wolontariuszy: 604 133 788, 698 969 930