Back to ADOPTOWANE

Ares

ARES 35/01/23
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2021
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA:
W SCHRONISKU OD: STYCZNIA 2023

Kategoria:

Opis

Ares został oddany do schroniska z powodu „braku możliwości sprawowania nad nim opieki”. Z informacji z ankiety wynika, że zdarzyło mu się ugryźć właściciela.

Teraz przejdziemy do opisu na podstawie doświadczeń wolontariuszy 😊 Ares to młody, żywiołowy psiak, który domaga się kontaktu z człowiekiem. Jest bardzo pozytywnie nastawiony, radośnie rozpoczyna i kończy spacerki w swoim boksie. Chętnie pobawi się zabawką i poczęstuje się smaczkiem. Generalnie jest dość „otwarty” na propozycje opiekuna 😊 Wobec wolontariuszy nie wykazał żadnych objawów agresji. Bez problemu łapie dobry kontakt z osobami, których wcześniej nie znał.

Na spacerach trochę ciągnie, chociaż nie zawsze. Poziom ciągnięcia (lub jego brak) mocno zależy od czynników obecnych w danym momencie/otoczeniu. Po wyjściu z boksu ma „mocniejszy” start – ciągnie i szczeka w stronę psich kolegów, jakby chciał im ogłosić, że właśnie ma miejsce coś ważnego – spacer Aresa to w końcu niemałe wydarzenie 😉. Należy jednak pamiętać, że mocniejsze ciągnięcie na początku spaceru może wynikać z warunków typowo schroniskowych, gdzie pies nie jest w stanie regularnie spożytkować swojej energii w odpowiednich ilościach.
W trakcie spaceru na „neutralnym gruncie” potrafi się jednak wyciszyć i ładnie wędrować, wyciągając ze spaceru wszystko, co najlepsze. Chętnie przystanie na moment, żeby skupić się na człowieku i jego umiejętności głaskania i rozdawania smaków 😀

Elementem, który na pewno należy wziąć mocno pod uwagę, jest stosunek Aresa do innych psów – niestety nie dogaduje się z nimi najlepiej i również w trakcie spacerów jego spokój zakłócają mijani koledzy. Większość z nich obszczekuje, ciągnąc w ich stronę, chociaż zdarzają się wyjątki – na niektóre zwróci uwagę, lecz nie budzą one w nim szczególnej reakcji. Ares wydaje się być mądrym psem, z którym wiele można wypracować.

Nie znamy jego stosunku do dzieci i kotów.

Kontakt do wolontariusza: 792 039 702