Back to ADOPTOWANE

April

APRIL P 6/04/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2011
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD KWIETNIA 2021

Kategoria:

Opis

April to psi senior, który w krakowskim schronisku pojawił się w kwietniu bieżącego roku. Został znaleziony przez inspektorów. Już na pierwszy rzut oka widać było, że pies jest w opłakanym stanie.

April miał bardzo długą sierść, która powoli zaczęła się sklejać i formować przy jego ciele dredy. Sierści było tak dużo, że pies nie był w stanie nic zza niej zobaczyć. Biedaczek był brudny i źle pachniał. Musiał spędzić na ulicy sporo czasu skoro jego sierść była doprowadzona aż do takiego stanu. Na szczęście tuż po przyjeździe do schroniska April został szybko ostrzyżony. Nie dość, że z kulki nieszczęścia zamienił się w całkiem uroczego psa, to jeszcze udało się znacznie poprawić komfort jego życia. Sierść z pyszczka została tak wygolona, by nie sprawiała Aprilowi problemów podczas patrzenia czy jedzenia. Widać, że psiak o wiele chętniej wychodzi na spacery wiedząc, że nie musi już dźwigać ciężaru swojej zapuszczonej sierści.

April jest bardzo wesołym i przyjaznym psem. W boskie zachowuje się spokojnie. Przez większość czasu śpi lub wyleguje się na swoim posłaniu. Ożywia się dopiero, gdy zauważa znajomego sobie wolontariusza. Wtedy zaczyna przeskakiwać z łapki na łapkę, nie mogąc doczekać się wspólnej przechadzki. April troszkę boi się zakładania obroży. Gdy tylko ją zobaczy, zaczyna robić uniki, by uniemożliwić wolontariuszowi zapięcie jej na jego szyi. Jest to niewielki problem, ponieważ April jest drobnym psem można go z łatwością złapać i przytrzymać do zapięcia obróżki.

April obecnie zamieszkuje boks z większym od siebie innym psim seniorem. Psiaki bardzo dobrze się dogadują i nie dochodzi między nimi do spięć. Po wcześniejszym wspólnym spacerze April z pewnością mógłby trafić do domu, w którym mieszka już inny pies. Niestety nie wiemy jaki stosunek ma April do kotów.

Podczas spacerów April jest bardzo grzeczny. Idzie spokojnie i nie szarpie za smycz. Tylko gdy obok przechodzą inne psy, zaczyna przeć mocniej w ich stronę. Zdarza mu się też na nie naszczekać. April bardzo lubi spacery, podczas których może poznać okolicę schroniska, ale w przyszłym domu nie będzie wymagał bardzo długich wypraw. Ze względu na jego wiek i kondycję lepiej będzie zabierać go na krótsze spacery, ale za to kilka razy dziennie. April jest bardzo kochanym psem. Widać, że przebywanie w pobliżu człowieka sprawia mu dużą przyjemność. Psiak lubi być głaskany i często sam pcha się na kolana.

Dla Aprila szukamy rodziny prowadzącej raczej spokojny tryb życia, która zapewni mu dobry dom na psią emeryturę. Mimo 10 lat na karku April wciąż ma świetną kondycję i jest ciekawy świata. Mamy nadzieję, że jak najszybciej opuści schronisko i będzie mógł cieszyć się nowym lepszym życiem.

Kontakt do wolontariuszek:  605 988 388 (Justyna), 533 191 011 (Cristiana)