Amber

AMBER P 110/12/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2011
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: GRUDZIEŃ 2019

Kategoria:

Opis

Późny przedświąteczny wieczór zastał Ambera, gdy ten błąkał się na ulicy Żelazowskiego (między Swoszowicami a Wieliczką). Psiak szedł wzdłuż drogi, zdezorientowany, zagubiony i wystraszony przejeżdżającymi samochodami. Jak się okazało po krótkim śledztwie przeprowadzonym wśród okolicznych mieszkańców, błądził w tej okolicy już od rana. Niestety ani powieszone w pobliżu ogłoszenia, ani publikacja jego zdjęć na znanym profilu Zaginione/Znalezione nie przyniosły efektu. Psiak pojechał do schroniska i dotąd nikt się po niego nie zgłosił.

Amber, bo takie imię otrzymał w azylu, nie wyglądał jednak na zaniedbanego lub długo tułającego się psiaka. Jego futerko było wyczesane, a on sam w dobrym stanie. Psiak jest już starszy, czemu towarzyszą schorzenia związane z wiekiem – kiepsko widzi i ma osłabione tylne łapki, więc trzeba uważać, żeby podczas spaceru nie stracił równowagi.

Oprócz tego dał się poznać jako bardzo miły i przyjacielski wobec wszystkich starszy pan. W boksie zamieszkuje w drugim, zalęknionym i dość hałaśliwym psiaczkiem i nigdy nie wywołuje z nim sprzeczek. Ponadto okazał się także sporym łakomczuchem. Uwielbia smaczki, ale z racji jego słabego wzroku trzeba uważać, by nie zjadał ich razem z ręką 🙂 Na spacerach ładnie maszeruje na smyczy, a mijające go psiaki ignoruje.

Wiemy, jak trudno znaleźć dom starszym większym pieskom, ale razem z Amberem nie tracimy nadziei i czekamy na opiekuna o wielkim sercu, dla którego nie liczą się uroda, rasa czy metryka. Amberek chciałby jeszcze nacieszyć się ciepłem rodzinnym i okazać wdzięczność i miłość swojemu człowiekowi.

Kontakt do wolontariusza: 605 988 388