Back to ADOPTOWANE

Alfik

ALFIK P 110/09/22
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2012
KASTRACJA: OCZEKUJE
ROZMIAR: ŚREDNI MNIEJSZY
W SCHRONISKU OD: WRZEŚNIA 2022

Kategoria:

Opis

Alfik w swoim poprzednim życiu miał na imię Max. Został oddany do schroniska z powodu choroby dotychczasowego opiekuna. Cały jego świat się zawalił, kiedy psiak stracił swojego człowieka, dom i poczucie bezpieczeństwa, a mimo to ani na chwile nie opuściła go pogoda ducha.

Psiak jest niesamowicie pozytywnie nastawiony do ludzi. Z utęsknieniem wypatruje znajomych wolontariuszy, zawsze pierwszy przy drzwiach, gotowy do zapięcia smyczy i wyjścia na spacer. Na spacerze właściwie też najważniejszy jest człowiek. Alfik praktycznie nie odkleja się od nogi opiekuna i trzeba uważać żeby go niechcący nie podeptać 😅. Głaski i smaczki na przemian ze smaczkami i głaskami są najważniejsze. Nie ma czasu na wąchanie zapachów ani obsikiwanie krzaczków. Mijane psy zazwyczaj ignoruje choć potrafi też grzecznie przywitać się z psim kolegą. Obszczekany natomiast nie pozostaje dłużny.

Alfik mieszka w boksie z trzema innymi psiakami i całkiem dobrze się z nimi dogaduje. Przez całe swoje dotychczasowe życie był w domu jedynakiem , ale obserwując jego relacje z kolegami z boksu wydaje się, że powinien bez większych problemów dogadać się z psem rezydentem.

Pomimo tego co go spotkało jest bardzo radosnym psiakiem i uśmiech praktycznie nie schodzi mu z pyszczka. Jest miły, grzeczny i w schronisku nie sprawia żadnych problemów. Będzie świetnym kandydatem na pierwszego psa.
Szkoda żeby taki cudowny psiak spędzał jesień życia w schronisku. Zapraszamy na spacery zapoznawcze z Alfikiem.

Kontakt do wolontariuszki: 785 027 026 (Nika), 515 464 338 (Anita)