Back to ADOPTOWANE

Alex

ALEX P 46/07/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2016
ROZMIAR: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: LIPIEC 2019

Kategoria:

Opis

Alex to około trzyletni piesek, który trafił do krakowskiego schroniska w lipcu bieżącego roku. Jego wcześniejszy właściciel zrzekł się prawa do posiadania psa z powodu braku odpowiednich do tego warunków. Alex jest prawdziwym wulkanem energii. Gdy tylko zobaczy że znajomy mu wolontariusz wchodzi do budynku zaczyna skakać i skomleć by tylko zostać zauważonym. Kiedy przychodzi wreszcie pora na jego spacer Alex o mało nie wychodzi sam z siebie. Zaczyna biegać po całym boksie, wskakiwać na wolontariusza i bezustannie szczekać. Osoby nieznające Alexa mogłyby się tego wystraszyć, ale my wiemy że nie ma się absolutnie czego bać. Alex jest po prostu bardzo żywiołowym psem, a że nie wychodzi na spacer codziennie to też nie ma gdzie spożytkować nakładów swojej energii.

Na spacerach Alex ciągnie na smyczy i obszczekuje inne psy. Ciągle nad tym pracujemy i mamy nadzieję że w najbliższej przyszłości Alex troszkę się uspokoi i nie będzie już taki męczący podczas spacerów. Z tym psiakiem cudownie jest pójść wcześniej na wybieg. Tam Alex biega na wszystkie możliwe strony stęskniony tak dużą przestrzenią i świeżym powietrzem. Bardzo ładnie umie też aportować. Po kilkunastu minutach spędzonych na wybiegu Alex jest na tyle zmęczony, że spacer z nim od razu staje się o wiele bardziej przyjemny. Trzeba tutaj również podkreślić, iż mimo swojego temperamentu Alex nie jest psem agresywnym i nie należy się go obawiać.

Obecnie Alex zamieszkuje boks z o wiele od siebie spokojniejszym kolegą i nie dochodzi między nimi do spięć. Czasami Alex lubi pokazać kto tu rządzi, ale upomniany przez wolontariusza zaraz przestaje. Tak żywy i energiczny pies nadawałby się idealnie do rodzin będących w stanie zapewnić mu dużo ruchu, czy to w formie spacerów czy biegania po ogrodzie. Dla tak aktywnych psów kilka spacerów tygodniowo to zdecydowanie za mało, dlatego nie pozwólmy mu dłużej męczyć się w schroniskowym boksie!

Kontakt do wolontariusza: Wiktoria 733 013 397, Justyna 605 988 388