Back to ADOPTOWANE

Alana

ALANA P 74/08/21
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2019
WIELKOŚĆ: ŚREDNA WIĘKSZA
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU: OD SIERPNIA 2021
RASA: AMSTAF

Kategoria:

Opis

Alana to młoda i urocza sunia w typie amstaffa. Została oddana do okna życia. W schronisku dała się poznać jako bardzo otwarta i przemiła sunia. Bardzo szybko się uczy i już po kilku próbach nowych sztuczek szybko je przyswaja. Na wybiegu bardzo ładnie aportuje i zachęca do zabawy. Potrzebuje sporej dawki aktywności i nowy opiekun musi się liczyć z koniecznością poświęcenia jej sporej ilości czasu. Jedno jest pewne, że Alana potrafi się odwzajemnić za okazane jej zainteresowanie i z nawiązką odpłaci za poświęconą jej każdą minutę uwagi.

Alana jest jednak bardzo nieufna w stosunku do obcych osób. By ją poznać i zdobyć jej zaufanie, konieczne będą wizyty zapoznawcze oraz wspólne spacery i zabawy. Osoby, które poznała, wita z wielką radością. Należy jednak zaskarbić sobie jej zaufanie poprzez wspólne zabawy i spacery. Należy uważać na spacerach, gdyż włącza jej się tryb bronienia swojego przewodnika i może zaatakować obcą osobę. Widać, że w jej zachowaniu jest sporo zaległości w dobrym ułożeniu, ale przy nowych opiekunach wypracowanie dobrych wzorców zachowania będzie szybsze. Wydaje się nie być agresywna w stosunku do innych czworonogów, jednak tylko do tych nieagresywnych.

Alana jest sunią, w której można się zakochać od pierwszego spaceru, uroczo i ochoczo reaguje na każdy kontakt ze strony opiekuna, patrząc ufnie na niego swoimi pięknymi ślepiami.

Kontakt do wolontariusza: 601 446 752