Back to ADOPTOWANE

Ajdon Chochlik

AJDON CHOCHLIK P 13/04/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2018
WIELKOŚĆ: MAŁY
RASA: MIESZANIEC
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD KWIETNIA 2019 r.

Kategoria:

Opis

Ajdon Chochlik to młody psiak. Jak widać na zdjęciach jest to prawdziwy wulkan energii. Jak każdy młody psiak jest bardzo ciekawy otaczającego świata, wszystko wokół go interesuje i chętnie eksploruje otoczenie. Schronisko nie jest odpowiednim miejscem dla takiego żywiołowego stworzenia. Potrzebuje on kontaktu z człowiekiem, zabawy, spacerów, głaskania i uwagi.

Ajdon Chochlik mimo trudnej sytuacji, w której się znalazł, jest bardzo radosny. Ciszy się z odwiedzin wolontariuszy oraz spacerów. Choć bywa, że wchodząc do boksu, trudno nad nim zapanować, ponieważ jego radość z odwiedzin jest ogromna. Nie można się temu jednak dziwić, skoro tyle czasu spędza sam, a w końcu to jeszcze młody psiak.
Ajdon nie wykazuje agresji w stosunku do innych pisaków. Reaguje na nie z zaciekawieniem i bardzo chce się z nimi zaprzyjaźnić oraz bawić. Boks zamieszkuje z innym młodym psiakiem, dzięki temu na pewno łatwiej mu znosić samotność.

Piesek żywiołowo i przyjaźnie reaguje na każdego człowieka. Na smyczy dopiero uczy się chodzić, dlatego czasem potrafi pociągnąć, ale na pewno się tego nauczy. Ajdon przez pewien czas musiał przebywać w klatce kennelowej, ponieważ ma problem z jedną z łapek i aktualnie czeka na operację. Nie ma jednak większych problemów z poruszaniem się (więcej o stanie zdrowia Chochlika można dowiedzieć się u schroniskowych weterynarzy). Obecnie trzeba pilnować, aby piesek nie skakał ani w boksie, ani na spacerach.

Jeśli ktoś szuka przyjaciela, dzięki któremu nawet ciężki dzień stanie się lepszy Chochlik to najlepsze lekarstwo na smutek. Kiedy takie cudo będzie nas witać w drzwiach, ciesząc się na nasz widok, niczego więcej nie będzie nam potrzeba. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że jest to śliczny psiak. Wystarczy spojrzeć na jego zdjęcia i nic więcej nie trzeba dodawać.

Kontakt do wolontariusza: Sonia – tel. 503 081 921