Back to ADOPTOWANE

Aja

AJA P 21/10/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2016 r.
WIELKOŚĆ: DUŻA
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD PAŹDZIERNIKA 2018 r.

Kategoria:

Opis

Aja po raz pierwszy trafiła do schroniska w kwietniu 2017 roku. Jest przykładem brutalnego okrucieństwa ludzi wobec zwierząt – jej „właściciel” postanowił zaszyć srom suczki dratwą… Nie chcemy nawet myśleć co czuła ta sunia, kiedy zaszywano jej srom. Taką „metodę” antykoncepcji postanowił zastosować na niej ten potwór…

Sunia została przywieziona przez osobę, która znalazła ją w okolicy Wzgórz Krzesławickich, niedaleko cmentarza Grębałowskiego. Szła chodnikiem, ciągnąc za sobą długi łańcuch. Osoba, która ją znalazła, wzięła ją do siebie na kilka dni, ale sunia nie potrafiła znieść siedzenia w kojcu, więc trafiła do schroniska.

Aja niestety nie lubi zostawać sama – potrafi przeskoczyć lub zniszczyć ogrodzenie, byle tylko się wydostać. Jest bardzo skoczna, bez problemu potrafi sobie również poradzić z różnymi klamkami, dlatego drzwi i okna też nie są dla niej dużą przeszkodą. W przypadku adopcji należy mieć to na uwadze, by zapobiec ewentualnym ucieczkom. Trzeba także popracować z Ają nad lękiem separacyjnym.

Po jakimś czasie wydawało się, że szczęście wreszcie uśmiechnęło się do Ajki. Niestety niedługo to trwało. Po kilku miesiącach, w październiku 2018r. została zwrócona do schroniska z powodów osobistych.

Mimo tego co przeżyła w przeszłości i krzywd,y jaką wyrządził jej człowiek, Aja wciąż potrafi obdarzyć ludzi zaufaniem. Jest miła i kontaktowa. Uwielbia towarzystwo człowieka i jest szczęśliwa, kiedy znajduje się w centrum uwagi. Nawet w momencie stresu, nie jest agresywna. Potrafi być wpatrzona w opiekuna i za smakołyka wykona podstawowe komendy.

Aja jest silnym psem, który potrafi szarpnąć na smyczy, zwłaszcza na widok psów. Jeśli nic ją nie rozprasza, jest w stanie iść przy nodze. Ta młoda i bardzo energiczna sunia, potrzebuje jednak dużej ilości ruchu. Uwielbia długie spacery.

Obecnie Aja szuka domu bez innych zwierząt.

Kontakt do wolontariusza: tel.: 503 757 874 / 518 729 178