Back to ADOPTOWANE

Aida

AIDA P 40/07/19
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2017
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: LIPCA 2019 r.

Kategoria:

Opis

Aida jest psem w typie pitbull red nose z wszystkimi zaletami i wadami tej rasy. To bardzo socjalna, pewna siebie suka, a przy okazji szalenie energiczna. Uwielbia zabawy ze swoim opiekunem, aportowanie piłeczek i patyków, jednakże trzeba uważać, by zbytnio się nie ekscytowała, ponieważ bywa wówczas mało delikatna. Wypuszczona luźno na wybieg cały czas chce być blisko swojego przewodnika i zaczepia go zapraszając do zabawy. Jest bardzo energiczna i trzeba bacznie obserwować jej reakcje, bo może np. próbować oswobodzić się z obroży, by swobodnie pobiegać. Należy pamiętać, że pomimo filigranowej sylwetki jest potężnie umięśniona i bardzo silna.

Sunia doskonale radzi sobie w mieście i zazwyczaj nie ekscytuje się spotykanymi psami, jednak trudno mówić w jej przypadku o ciepłych uczuciach do innych czterołapych. Należy zatem popracować z nią nad chodzeniem na smyczy przy nodze, mijaniem innych psiaków na drodze, bo nie zawsze ignoruje swych pobratymców.

Dla suczki poszukujemy domu bez innych zwierząt oraz małych dzieci. Aida to cudowny kompan dla ludzi aktywnych i kochających czworonożnych towarzyszy.

Kontakt do wolontariusza: 601 446 752