Back to ADOPTOWANE

Zeus

ZEUS P 30/11/17
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2010 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: LISTOPADA 2017 r.

Kategoria:

Opis

Zeus to duży psiak, który został zrzeczony z powodu choroby właściciela. Ten cudowny pies już od prawie dwóch lat wyczekuje swojego nowego opiekuna, którego tak bardzo potrzebuje. Piesek uwielbia kontakt z człowiekiem. Na początku pobytu w schronisku Zeus kiepsko odnajdywał się w nowej rzeczywistości i groźnie warczał zza krat, w co dzisiaj trudno uwierzyć.

Nasz Zeusek to wielki, czarny miś, który uwielbia głaskanie i zabawy z człowiekiem. Jego ulubionym zajęciem jest gonienie za piłeczką, którą potrafi łapać w locie i ładnie przynosić. Psiak ma w sobie dużo energii, jednak długi spacer lub kilkanaście minut zabawy powoduje, że chętnie zaczyna wylegiwać się na trawie, najchętniej będąc głaskanym. Podobnie bywa na spacerach. Zeus początkowo ciągnie na smyczy, jednak po kilkunastu minutach spaceru zaczyna ładnie iść koło nogi. Przypuszczamy, że przy zapewnionej odpowiedniej, dziennej dawce ruchu oraz odpowiednim podejściu opiekuna psiak nie będzie już tak ciągnął. Zeus brał udział w długich spacerach socjalizacyjnych, na których sprawdził się świetnie. Podczas godzinnego spaceru pięknie szedł koło nogi, nie reagował na mijane psiaki, rowery oraz ludzi, nie odszczekiwał, a ruchliwa droga również nie stanowiła dla niego problemu. Zeus nie jest szczekliwym psiakiem i w zasadzie trudno nam przypomnieć sobie, czy kiedykolwiek oszczekał kogoś w naszej obecności.

Piesek pięknie znosi zabiegi pielęgnacyjne oraz wizyty u weterynarza, a także świetnie toleruje kaganiec. W boksie zachowuje czystość i nie niszczy pozostawionych zabawek lub posłania. Zeus uwielbia smaczki, które łapczywie połyka, dlatego należy uważać i podawać je na płaskiej ręce. Dzięki pracy wolontariuszy jest już dużo delikatniejszy, jednak odradzamy Zeuska do domu z małymi dziećmi, właśnie ze względu na jego łapczywość. Podczas tegorocznych upałów odkryliśmy, że Zeusek uwielbia wodę i kąpiele w baseniku, z którego mógłby nie wychodzić.

Zeus to bardzo pojętny i inteligentny pies, który mógłby nauczyć się jeszcze wielu komend i sztuczek, w końcu za dobrego smaka zrobi wszystko 😉. Nie znamy stosunku Zeusa do kotów, a w przypadku adopcji do domu z psim rezydentem zalecamy wcześniejsze zapoznanie psiaków na terenie schroniska. Zeus bardzo poleca się do adopcji i prosi o wspaniały kochający domek! 🐾

Kontakt do wolontariusza: 797 849 362