Back to DUŻE SUKI

Xenia

XENIA P 111/02/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2018
WIELKOŚĆ: DUŻA
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: LUTEGO 2020 r.

Kategoria:

Opis

Xenia to przemiła, młoda sunia. Nie tak dawno było o niej głośno na forach poświęconych zagubionym psom, ponieważ tę piękną sunię znaleziono przywiązaną do znaku drogowego przy ulicy Bieńczyckiej w Krakowie. Jak się okazało, jej właścicielka odwiedziła azyl dzień wcześniej, ale dowiedziawszy się, że schronisko nie prowadzi usług hotelowych, w ten sposób rozwiązała problem opieki nad psem…

Początkowo Xenia była wystraszona, nieufnie spoglądała zza krat i na wszelki wypadek obszczekiwała zbliżające się do jej boksu osoby. Już po pierwszym spacerze okazało się, jak bardzo przyjacielską i spragnioną obecności człowieka jest sunią. Cieszy się z każdego wyjścia z boksu, jest przemiła dla wolontariuszy i nie sprawia żadnych problemów. Mimo swojego młodego wieku dostojnie maszeruje podczas spacerów i nie ciągnie na smyczy. W boksie mieszkała z innymi suczkami, także charakternymi, i bardzo dobrze się z nimi porozumiewała. Podczas spacerów nie wyrywa się do innych psów niezależnie od ich rozmiarów – akceptuje kolegów o podobnej jej posturze, jak i zupełne maluchy. Bez wątpienia suczka mogłaby trafić do domu, gdzie przebywa już inny psiak.

Z Xenią dopiero bliżej się poznajemy, ale wszystko wskazuje na to, że jest bardzo miłym, przyjacielskim psiakiem, który błyskawicznie zaaklimatyzuje się i pokocha swoją nową rodzinę.

Kontakt do wolontariusza: 601 976 965, 605 43 77 86