Back to ADOPTOWANE

Wero

WERO P 52/07/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2007
WIELKOŚĆ: ŚREDNI MNIEJSZY
KASTRACJA: NIE (OCZEKUJE)
W SCHRONISKU OD: LIPCA 2019

Kategoria:

Opis

Wero to starszy psiak, który wygląda jak miniaturowy wilczek. Psiaczek przebywa w schronisku od lipca, więc dopiero go poznajemy, wydaje się jednak bardzo zagubiony w zastanej rzeczywistości. Z początku bardzo się bał każdego ruchu wykonanego w jego obecności i czasem próbował straszyć ząbkami. Wynikało to na pewno z tego, że Wero niestety bardzo kiepsko widzi. Nowe miejsce, ludzie i sytuacje były dla niego bardzo stresujące.

Obecnie nie ma żadnych problemów z zakładaniem mu smyczy. Kiedy wchodzi się do jego boksu, Wero wie, że pójdzie na spacer i od razu kieruje się w stronę drzwi. Ładnie chodzi na smyczy i jest grzeczny na wybiegu. Boks zamieszkuje z innymi starszymi psiakami i nigdy nie był w stosunku do nich nieuprzejmy.

Początkowo Wero wydawał się zrezygnowany i niewiele go cieszyło. Był wycofany i raczej nie przepadał za głaskaniem. Obecnie coraz bardziej otwiera się na zajmujących się nim opiekunów – bardzo cieszy się ze spacerów, chętnie maszeruje, a nawet biega. Na jego wilczej mordce coraz częściej pojawia się wyraz zadowolenia.

Na pewno przyszli opiekunowie Wero będą musieli popracować nad psiakiem, żeby potrafił im zaufać. Psiak potrzebuje trochę czasu, by stać się być może w przyszłości prawdziwym przytulaskiem.

Wero potrzebuje odpowiedzialnego domu, gdzie ktoś się o niego zatroszczy oraz poświęci mu uwagę, żeby poczuł się ważny i kochany. Prosimy o dom dla tego wrażliwego psiaka, żeby w swoim pieskim życiu zaznał szczęścia i jeszcze merdał ogonkiem z radości.

Kontakt do wolontariusza: Sonia – tel. 503 081 921