Back to DUŻE PSY

Wermut

WERMUT P 95/04/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2013 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU: OD LUTEGO 2019 r.

Kategoria:

Opis

Wermut to psiak, który już po raz kolejny trafił do schroniska. Niestety pogryzł właściciela, jednak wszystko wskazuje na to, że powodem jest choroba. Wermut ma zdiagnozowaną dość poważną dysplazję, stąd ze względu na ból może reagować agresywnym zachowaniem.

Jak do tej pory w stosunku do zajmujących się nim wolontariuszy zachowuje się bardzo dobrze. Cieszy się na widok znajomych osób, bez problemu daje sobie ubrać obrożę, a nawet w razie potrzeby kaganiec. Lubi być głaskany, chociaż sam raczej nie upomina się o pieszczoty. Bardzo chętnie wychodzi na spacery i chociaż zdarza mu się ciągnąć na smyczy, jest to do opanowania. W schronisku zamieszkuje pojedynczy boks, ale spacer w towarzystwie innych psów, o ile są do niego przyjaźnie nastawione, nie jest dla niego problemem. Jest już raczej typem bardziej zrównoważonego psiaka, któremu wystarczy krótkie obwąchanie psich towarzyszy i przez resztę spaceru zazwyczaj nie zwraca już na nich uwagi, nie zachęca do zabawy, nie zaczepia.

Wermut ma lęk separacyjny, jednak w poprzednim domu został przyzwyczajony do klatki kennelowej i potrafi bez problemu w niej zostawać. Mieszkał w mieszkaniu i jest nauczony czystości. Jest też przyzwyczajony do miasta.

Wermut poszukuje świadomego opiekuna, który zatroszczy się o jego zdrowie i zapewni mu odpowiednią opiekę.

Kontakt do wolontariusza: tel.: 503 757 874