Back to ADOPTOWANE

Wera

WERA P 92/01/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2018 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI MNIEJSZY
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD STYCZNIA 2020 r.

Kategoria:

Opis

Wera trafiła do schroniska w grupie czterech piesków znalezionych na działkach w Nowej Hucie. Zapewne wcześniej nie miały one kontaktu z człowiekiem bądź ten kontakt był mocno ograniczony, więc początki współpracy nie należały do najłatwiejszych. Spacery były złem koniecznym, o ile dochodziły do skutku, bo na widok smyczy Wera uciekała z boksu albo chowała się w najgłębszy kąt trzęsąc się przy tym ze strachu.

Częste spacery pozwoliły jej uwierzyć, że człowiek nie zawsze ma złe zamiary, a przebywanie z nim może być nawet przyjemne. Teraz na widok znajomych osób cieszy się, merda ogonkiem, daje się głaskać i brać na ręce. Chętnie sama lub w towarzystwie Weny wychodzi na spacery, chodzenie na smyczy nie sprawia jej trudności ale należy wziąć pod uwagę, że sunia nie jest przyzwyczajona do spacerów w przestrzeni miejskiej i dopóki nie poczuje się pewniej, najlepiej dawkować jej ilość bodźców i odpowiednio ją zabezpieczyć, na wypadek gdyby się przestraszyła. Olbrzymie znaczenie w socjalizacji obydwu dziewczyn ma obecność w boksie innych suń, bardziej otwartych na człowieka, dzięki nim Wera i Wena nabrały pewności siebie ale te sunie szybko znajdują domy, a dwie urocze dzikuski nadal tkwią w schronisku.

Wera jest miłą i delikatną sunią, która od nowego opiekuna potrzebuje czasu i cierpliwości, może też zamieszkać z psem po wcześniejszym zapoznaniu albo może zostać adoptowana razem z Weną.

Kontakt do wolontariusza: 609-443-221