Back to AKTYWNE

Tolek

TOLEK P 51/09/20
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2015
ROZMIAR: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: WRZESIEŃ 2020

Kategorie: ,

Opis

Tolek to około pięcioletni psiak, który trafił do krakowskiego schroniska we wrześniu bieżącego roku. Został znaleziony podczas samotnej wędrówki ulicami Krakowa. Miał na sobie czarną obrożę. Niestety od tego czasu nikt się po niego nie zgłosił i Tolek musiał rozpocząć poszukiwania nowego domu.

Od samego początku swojego pobytu w schronisku Tolek nie sprawiał większych problemów. Psiak daje sobie ładnie założyć obróżkę i zapiąć smycz. Potrafi na niej chodzić, choć zdarza mu się od czasu do czasu mocniej pociągnąć. Podczas spacerów jest bardzo pobudzony. Bardzo chętnie obwąchuje wszystkie napotkane na swojej drodze krzaczki. Reaguje, gdy się go zawoła i posłusznie przybiega do wolontariusza. Gdy jest bardzo podekscytowany (np. tuż przed wyjściem z boksu), potrafi skakać jak na sprężynce, dając w ten sposób upust swoim emocjom.

Tolek obecnie zamieszkuje boks sam, ale jeszcze jakiś czas temu dzielił go razem z młodszym i mniejszym kolegą. Współlokatorzy nieźle się dogadywali, ale widać było, że Tolek bywa zazdrosny o wolontariusza. Dlatego też na wszelki wypadek psiaki były wyprowadzane na spacer osobno. O ile z psiakiem z boksu Tolek jako tako się dogadywał, to na spacerach inne psy bardzo mu się nie podobały. Ciągnął w ich stronę, szczekał i skakał. Skorygowany potrafi się uspokoić, ale też nie od razu. Z tych powodów szukamy dla Tolka domu, gdzie raczej byłby psim jedynakiem. Jeśli jednak miałby trafić do domu, gdzie mieszka już inny psiak, to zachęcamy do wcześniejszego wspólnego spaceru, który da im szansę się zapoznać przed adopcją.

Tolek to niezwykle przyjazny i wesoły psiak. W schronisku nigdy nie zachował się w sposób agresywny do żadnego z wolontariuszy. Jest psiakiem energicznym i lubiącym zabawy na świeżym powietrzu. Gdy jest już troszkę zmęczony lubi też podejść do wolontariusza i poprosić o pogłaskanie. Dla tego cudownego psiaka szukamy rodziny prowadzącej raczej aktywny tryb życia. Przyszli właściciele będą musieli popracować nad jego stosunkiem do innych psów. Poza tym Tolek jest psiakiem idealnym i już nie może się doczekać aż wreszcie opuści schronisko i pojedzie do swojego nowego domu.

Kontakt do wolontariusza: Justyna 605 988 388, Cristiana 533 191 011