Back to DUŻE PSY

Tajson

TAJSON P 127/12/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2018
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: GRUDZIEŃ 2019

Kategoria:

Opis

Tajson to pies, który sprawia wrażenie groźnego, jednak to tylko pozory. Już wchodząc do boksu jego głośny szczek zamienia się we zapatrzenie w człowieka oraz zaciekawienie. Psiak jest jeszcze troszkę płochliwy i szczególnie wrażliwy jeżeli chodzi o łebek – potrafi się skulić, jakby ktoś chciał go uderzyć.

Jednak oprócz tego niewielkiego wycofania to pies idealny. Mimo strachu nie jest agresywny wobec człowieka. To ogromny pieszczoch, który wymaga wprawdzie od opiekuna, by ten wykonywał ostrożne ruchy, ale przyjemność, jaką czerpie z głaskania, jest dużo większa niż obawa. Oprócz głasków wskazane są także smaczki, za które psiak zrobi wszystko.

Tajson zna też komendy „siad” oraz „daj łapę”. Grzecznie chodzi na smyczy, nie ciągnie, ani nie szarpie. Wobec psów jego zachowanie jest rozmaite, głównie jednak ignoruje je, a jeżeli już zaczepia, to jest głównie z powodu ekscytacji. W gabinecie weterynaryjnym zachowywał się bardzo grzecznie i bez problemu dał sobie pobrać krew.

Tajson nie jest psem, który będzie pilnował posesji. Jest psem, który potrzebuje człowieka, który pokaże mu, że może mu ufać i że nikt nie zrobi mu krzywdy.

Kontakt do wolontariusza: 666 695 802