Back to AKTYWNE

Szarik

SZARIK P 25/11/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2016
KASTRACJA: OCZEKUJE
ROZMIAR: DUŻY
W SCHRONISKU OD: LISTOPAD 2019

Kategorie: ,

Opis

Szarik to około trzyletni piesek, który trafił do krakowskiego schroniska w listopadzie bieżącego roku. Został znaleziony przez pracowników schroniska. Niestety od tego czasu nikt się po niego nie zgłosił.

Szarik jest przesympatycznym i wesołym psiakiem. Spędzanie całych dni w małym boksie to dla niego prawdziwa udręka. Gdy tylko zobaczy znajomego mu wolontariusza, zaczyna skakać na drzwi do boksu i głośno szczekać. W tym momencie można by się go nawet wystraszyć, ale my wiemy, że to tylko pozory. Po wejściu wolontariusza do boksu Szarik nie posiada się z radości. Zaczyna skakać i kręcić się w kółko, dopominając się o jak najszybsze wyjście na spacer. Niestety przejście korytarzem obok innych psiaków nie należy do prostych. Kilka razy Szarikowi zdarzyło się rzucić na inne psy wystawiające pyszczki ze swoich boksów. A że Szarik jest dużym i silnym psem, potrafi być wtedy trudny do okiełznania.

Na szczęście na spacerze zachowuje się o wiele lepiej. Całkiem nieźle chodzi na smyczy, czasami tylko zdarza mu się mocniej pociągnąć, kiedy poczuje jakiś niezwykle interesujący zapaszek. Szarik ma różny stosunek do psów mijanych na spacerze. Czasami kompletnie nie zwraca na nie uwagi, a czasami do nich ciągnie i mocno je obszczekuje. Psiak uwielbia też spędzać czas na wybiegu. Tam całkowicie oddaje się zabawom z piłeczkami. Widać, że ma bardzo dużo energii i potrzebuje trochę czasu, by się wybiegać.

Mimo dosyć kłopotliwego zachowania podczas przejścia schroniskowym korytarzem, Szarik nigdy nie przejawił jakichkolwiek objawów agresji w stosunku do człowieka. Co prawda, czasami potrafi być mało delikatny, ale wynika to tylko z jego wielkich nakładów niespożytkowanej energii. Gdy jest już zmęczony bieganiem za piłką, chętnie podchodzi do wolontariusza i domaga się głaskania, które sprawia mu dużą przyjemność.

Bardzo polecamy tego cudownego psiaka do adopcji! Idealnie byłoby, gdyby Szarik trafił do rodziny prowadzącej aktywny tryb życia lub posiadającej duży ogród, gdzie psiak mógłby hasać do woli. Szarik to jeszcze młody psiak, na którego czeka wiele lat życia. Oby jak najmniej w schronisku, a jak najwięcej u kochającej rodziny, która zapewni mu dom już na zawsze.

Kontakt do wolontariusza: Justyna 605 988 388, Magda 608 526 783